CUPRA Extreme E 2023
CUPRA Extreme E 2023

CUPRA potvrzuje svou účast v Extreme E 2023

  • CUPRA umocňuje svůj zájem o závody elektromobilů a potvrzuje svou účast v Extreme E 2023.
  • Vycházející hvězda Klara Anderssonová se stala plnohodnotnou členkou týmu ABT CUPRA XE, zatímco Nasser Al-Attiyah zůstane v týmu i v sezoně 2023.
  • Tým také odhalil modernizovaný barevný design terénního elektromobilu CUPRA Tavascan XE, který navazuje na design studie UrbanRebel vícevrstvou, chameleonovou barvou karoserie.

Praha, 27-01-2023 - ABT CUPRA XE potvrzuje svou účast v Extreme E v sezoně 2023, odhaluje nový barevný design pro Tavascan XE a oznamuje novou sestavu jezdců. Po pozoruhodných loňských výkonech, mezi něž patří zářijové umístění na stupních vítězů v Chile a listopadové vítězství týmu v Energy X Prix v Uruguayi, doplní v letošním roce Nassera Al-Attiyaha Klara Anderssonová.

Cílem Extreme E je povzbuzovat lidi na celém světě k pozitivním krokům pro ochranu budoucnosti planety, a to prostřednictvím závodů terénních elektromobilů v přírodních lokalitách, které jsou ohroženy změnou klimatu. Extreme E tak poukazuje na to, jak můžeme zabránit dalším škodám a přispívat k trvalé udržitelnosti. CUPRA je součástí Extreme E od samého počátku tohoto seriálu, protože s ním sdílí stejné hodnoty. Extreme E je také jediným významným mistrovstvím v oblasti motoristického sportu, jehož týmy jezdců jsou složeny z obou pohlaví, což rezonuje s úsilím značky CUPRA o zajišťování rovnosti pohlaví. Být součástí kmene CUPRA není totiž otázkou pohlaví, ale ducha, přístupu a postoje. CUPRA oznámila svou účast v Extreme E v roce 2021 jako první automobilová značka a jako hlavní partner spojila své síly s týmem ABT Sportsline.

Tým ABT CUPRA XE obsadil ve své druhé sezoně šesté místo v celkovém pořadí a v letošním roce se zaměří na dosahování konzistentních výsledků. Jezdeckou partnerkou Nassera Al-Attiyaha, pětinásobného vítěze Rallye Dakar (v letech 2011, 2015, 2019, 2022 a 2023), který bude hájit barvy týmu ABT CUPRA XE již druhou sezonu, bude Klara Anderssonová, vycházející hvězda seriálu World RX.

Týmový vůz obdržel pro letošní sezonu modernizovaný barevný design, který navazuje na studii UrbanRebel, monopost Formule E ABT CUPRA GEN3 a závodní cestovní elektromobil CUPRA e-Racer. Vícevrstvá, chameleonová barva karoserie přechází od tmavě purpurové až po neonově žlutou. Závodní terénní elektromobil naznačuje designový styl budoucího sériově vyráběného modelu CUPRA Tavascan, který bude jako druhý model značky se 100% elektrickým pohonem, navržený v Barceloně, uveden na evropské a zámořské trhy v roce 2024.

Extreme E obohacuje výzkum značky CUPRA v oblasti elektrifikace a současně podporuje elektrifikaci, trvalou udržitelnost, ekologické povědomí a rovnost pohlaví.

Xavi Serra, vedoucí oddělení CUPRA Racing, k tomu řekl: "Ve své druhé sezoně jsem udělali významný pokrok ve snaze odvádět nejlepší možnou práci jako tým. Na konci sezony jsme dosáhli řady skvělých výsledků, a na ně chceme navázat. Náš cíl je jasný: Jsme zde, abychom bojovali o titul. S příchodem Klary do týmu jsme dosáhli vítězství, a už se nemohu dočkat, až ji s Nasserem zase uvidím závodit."

Tavascan XE s novým barevným designem bude vystaven v rámci podniku Race of Champions, který se uskuteční tento víkend (28. a 29. ledna) v lokalitě Pite Havsbad na severu Švédska. Diváci se mohou těšit také na ukázkové jízdy s Klarou Anderssonovou za volantem. První závodní víkend letošní sezony Extreme E je naplánován na 11. a 12. března v Saúdské Arábii.

Značka CUPRA v letošním roce rozšířila svou účast v elektrickém motoristickém sportu vstupem do Formule E společně s ABT. Tým ABT CUPRA zahájil svou sezonu ve Formuli E 14. ledna v hlavním městě Mexika. Příští závodní víkend Formule E se uskuteční v Saúdské Arábii 27. a 28. ledna.

cupra ucast v extreme e 2023 1000


CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA udržela v roce 2021 vzestupný trend prodeje, jehož celkový objem ztrojnásobila na 80 000 dodaných vozů. K pozoruhodnému výsledku významně přispěl úspěch modelu CUPRA Formentor. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. V roce 2022 značka CUPRA rozšířila modelovou řadu CUPRA Born, první 100% elektromobil značky, o varianty s různými kapacitami akumulátorové baterie a také o ještě výkonnější verzi e-Boost. Představena byla rovněž exkluzivní, limitovaná edice modelu CUPRA Formentor VZ5. CUPRA Tavascan, druhý výhradně elektricky poháněný model značky, bude uveden na trh v roce 2024. To samé platí pro model CUPRA Terramar, elektrifikované sportovní SUV, které připomíná závodní okruh Terramar, kde začala historie značky CUPRA. V roce 2025 bude následovat první městský elektromobil značky, inspirovaný koncepčním vozem CUPRA UrbanRebel.

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. Spolupráce se značkami, jakými jsou Primavera Sound nebo De Antonio Yachts, vytváří lifestylový svět značky CUPRA. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné pouliční umělec TV Boy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.