CUPRA Ostrov v metaversu
CUPRA Ostrov v metaversu

CUPRA Ostrov v metaversu

  • Zjistěte, jak si užívat pohlcující zážitky v Metahypu: 5 klíčů vám nabízí tým značky CUPRA, který se podílel na jejich vývoji.
  • Značka oficiálně představila Metahype během akce Exponential Impulse v Berlíně jako otevřený prostor v metaversu založený na spolupráci.
  • Neustále rozšiřovaný virtuální ostrov v metaversu umožňuje značkám, tvůrcům a komunitám navazovat společenské styky, spolupracovat, tvořit a prožívat nekonečný proud emocí.

Praha, 02-05-2023 - Nyní můžete prožívat své "exponenciální já" v Metahypu. Značka CUPRA oficiálně představila Metahype během akce Exponential Impulse, která se konala v Berlíně. Je to prostor v metaversu tvořený virtuálním ostrovem, na němž můžete prožívat emoce bez omezení fyzického světa. Metahype, tvořený různými městskými čtvrtěmi, je místem, kde se značky, tvůrci obsahu a komunity mohou setkávat, aby spolupracovali, navazovali vzájemné kontakty a posilovali novou generaci. "Chceme nově definovat, jak lidé získávají zážitky, rozvíjí svou tvořivost a prožívají emoce bez omezení fyzického světa - říkáme tomu 'exponenciální já'," říká Sven Schuwirth, člen představenstva odpovědný za provozní činnosti značky CUPRA. Vedoucím projektu byl Patrick Sievers, vedoucí globálního oddělení, který má na starosti oblast zážitků se značkou CUPRA, spolu se členy týmu CUPRA Metaverse, Jordim Torrentem, Cristinou Gómezovou a Albou Fernándezovou. Objevte 5 klíčů k podmanivým zážitkům pro Kmen CUPRA na celém světě.

1. Vytvořte si vlastní "exponenciální já". V prvním kroku si individualizujte svého avatara a staňte se "Hyperem". "Uživatelé budou mít v Metahypu příležitost, být kýmkoli chtějí. Díky konfigurátoru avatarů si každý uživatel už před vyloděním na ostrově navrhne dvou vlastní virtuální identitu," říká Sievers. Nove, první virtuální občan Metahypu, je přivítá a předá jim jejich pas, dynamické NFT. Předání proběhne na náměstí CUPRA Plaza, místě setkávání členů Kmene CUPRA. Značka CUPRA vyvinula herní systém, který odměňuje uživatele body, tzv. "Hypes", které se zapisují do pasu. Tyto body mohou účastníkům zpřístupnit ještě náročnější hry nebo speciální zážitky.

2. Prověřte své jezdecké dovednosti v prostoru CUPRA RACING. "Je to místo, zasvěcené naší závodní DNA, kde Hypeři mohou sbírat zážitky za volantem našich závodních vozů, jakými jsou CUPRA UrbanRebel Racing Concept a Tavascan XE ve 2 odlišných mini hrách. Velmi brzy se k nim přidá také CUPRA e-Racer," říká Fernándezová. Navíc můžete vyzvat naše profesionální jezdce, například Adriena Tambaye a Klaru Anderssonovou. Budete zařazeni do globálního žebříčku a do dalšího pořadí s vašimi přáteli. Zde máte šanci stát se "jezdcem týdne".

3. Objevte Metahype City Garage. "Je to virtuální reinterpretace našich fyzických showroomů CUPRA City Garage. Proto tento prostor považujeme za náš celosvětově osmý showroom CUPRA City Garage," říká Fernándezová. Zde si můžete dosud nevídaným způsobem vizualizovat několik různých modelů z produktové řady CUPRA. Budete také mít příležitost navázat spojení s odborníky CUPRA Master, s nimiž můžete společně prozkoumat řadu dalších možností. Navíc si můžete užít Tavascan Discovery, "fascinující, podmanivý zážitek, v němž si můžete při plachtění ve větrném víru vytvořit svůj vlastní svět na základě klíčových slov souvisejících s vámi vybraným vesmírem CUPRA", vysvětluje Fernándezová. Nakonec můžete vstoupit do exkluzivní interakce s modelem CUPRA Tavascan, prvním zcela elektrickým SUV kupé značky. A brzy budete mít také příležitost režírovat svou vlastní reklamu na tento vůz pilotováním dronu.

4. Zážitky v prostoru CUPRA Hub. "V této stanici se Hypeři budou moci setkávat s ambasadory, jakými jsou Daniel Brühl nebo Marc Ter Stegen, a prozkoumat CUPRA Collection Boutique, kde objeví výsledky našich nejnovějších kooperací a dárkové zboží," říká Fernándezová. Můžete se také zúčastnit taneční soutěže pořádané ve spolupráci s festivalem Primavera Sound, jednou s prvních značek, které se staly součástí Metahypu. V soutěži musíte absolvovat čtyři úrovně na skladby vybrané platformou. A brzy budete mít také přístup do DJ Akademie, kde se naučíte mixovat hudbu jako profesionál. "Je to jedinečná forma zážitků s naší značkou a účasti s cílem propojovat různé komunity a rozvíjet sílu vzájemné spolupráce a tvořivosti," vysvětluje Sievers.

5. Buď jedním z nás v prostorách CUPRA Next. Prostory této budovy jsou zasvěceny objevování budoucnosti značky CUPRA. "Vytvořili jsme virtuální laboratoř, zvanou Hyper Configurator, v níž může každý 'Hyper' rozvíjet svou kreativitu a navrhnout si vlastní verzi zcela virtuálního supersportovního vozu CUPRA DarkRebel s nefiltrovanou DNA značky CUPRA," říká Fernándezová. V závislosti na vámi zvoleném stupni exponencionality - Exponential square, Exponential cube nebo Exponential ∞ - můžete experimentovat s barvami, grafickými prvky a efekty, a aktivně se tak podílet na společné tvorbě s možností ovlivnit finální design vozu CUPRA DarkRebel.


CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA udržela v roce 2021 vzestupný trend prodeje, jehož celkový objem ztrojnásobila na 80 000 dodaných vozů. K pozoruhodnému výsledku významně přispěl úspěch modelu CUPRA Formentor. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. V roce 2022 značka CUPRA rozšířila modelovou řadu CUPRA Born, první 100% elektromobil značky, o varianty s různými kapacitami akumulátorové baterie a také o ještě výkonnější verzi e-Boost. Představena byla rovněž exkluzivní, limitovaná edice modelu CUPRA Formentor VZ5. CUPRA Tavascan, druhý výhradně elektricky poháněný model značky, bude uveden na trh v roce 2024. To samé platí pro model CUPRA Terramar, elektrifikované sportovní SUV, které připomíná závodní okruh Terramar, kde začala historie značky CUPRA. V roce 2025 bude následovat první městský elektromobil značky, inspirovaný koncepčním vozem CUPRA UrbanRebel.

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. Spolupráce se značkami, jakými jsou Primavera Sound nebo De Antonio Yachts, vytváří lifestylový svět značky CUPRA. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné pouliční umělec TV Boy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.