CUPRA exponenciální impulz
CUPRA exponenciální impulz

CUPRA Exponential Experience - fantazie virtuálního světa

  • První testovací jízdy na akci Exponential Impulse značky CUPRA v Berlíně v průběhu podniku mistrovství světa Formule ABB FI.
  • Ambasadoři závodního oddělení CUPRA Racing Adrien Tambay a Jordi Gene předvedli naživo zážitky z virtuálního závodění, během něhož bylo navázáno spojení mezi Barcelonou a Berlínem.
  • CUPRA Exponential Experience spojuje emoce z řízení s nekonečným potenciálem a fantazií virtuálního světa.

Značka CUPRA vytvořila závodní zážitkový koncept, který vzájemně spojuje dvě významná a nekonvenční velkoměsta - Barcelonu a Berlín. Exponential Experience znásobuje neomezený potenciál světů her a digitálního prostředí ve spojení s emocemi z řízení opravdového automobilu.

Řidiči mohou s nasazenými brýlemi pro smíšenou realitu o vysokém rozlišení usednout za volant studie CUPRA UrbanRebel Racing Concept, která poskytuje nejvyšší výkon až 320 kW, a zapomenout na realitu při závodění v dynamickém virtuálním světě na cestě z Barcelony do Berlína. Nebo v jakémkoli jiném myslitelném scénáři.

"CUPRA Exponential Experience vdechuje život něčemu, co nepatří mezi typické zážitky většiny řidičů: neuvěřitelnému pocitu z řízení závodního elektromobilu. Jedinečný závodní koncept spojuje virtuální a fyzické světy. Každý tak může prožívat závodění odlišným způsobem," řekl Xavi Serra, vedoucí závodního oddělení CUPRA Racing.

V konceptu CUPRA Exponential Experience je vše, co jezdec vidí, virtuální, ale to, co řídí a vnímá, je skutečné, jako by seděl za volantem koncepčního vozu CUPRA UrbanRebel Racing Concept. CUPRA tak vytvořila něco nového a originálního. Při utváření dynamických virtuálních prostředí se přitom nechala inspirovat světy her a motoristického sportu.

Technologie rozhraní CUPRA Reality Loop umožňuje, aby se události ve virtuálním světě fyzicky projevovaly na voze, a obráceně. Například přejezd nerovnosti na virtuálním závodním okruhu ve vysoké rychlosti u koncepčního vozu CUPRA UrbanRebel Racing Concept zcela přirozeně ovlivní přenos točivého momentu na vozovku.

Tým CUPRA za tímto účelem zkonstruoval speciální podvozek s herním počítačem, senzory, četnými bezpečnostními prvky a systémem pro obousměrnou komunikaci s elektronikou vozidla.

Exponential Experience má obrovský potenciál pro budoucnost motoristického sportu. Je to závodění přizpůsobené současným potřebám nové generace.

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA udržela v roce 2021 vzestupný trend prodeje, jehož celkový objem ztrojnásobila na 80 000 dodaných vozů. K pozoruhodnému výsledku významně přispěl úspěch modelu CUPRA Formentor. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. V roce 2022 značka CUPRA rozšířila modelovou řadu CUPRA Born, první 100% elektromobil značky, o varianty s různými kapacitami akumulátorové baterie a také o ještě výkonnější verzi e-Boost. Představena byla rovněž exkluzivní, limitovaná edice modelu CUPRA Formentor VZ5. CUPRA Tavascan, druhý výhradně elektricky poháněný model značky, bude uveden na trh v roce 2024. To samé platí pro model CUPRA Terramar, elektrifikované sportovní SUV, které připomíná závodní okruh Terramar, kde začala historie značky CUPRA. V roce 2025 bude následovat první městský elektromobil značky, inspirovaný koncepčním vozem CUPRA UrbanRebel.

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. Spolupráce se značkami, jakými jsou Primavera Sound nebo De Antonio Yachts, vytváří lifestylový svět značky CUPRA. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné pouliční umělec TV Boy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.