Volkswagen užitkové vozy - eCrafter
Volkswagen užitkové vozy - eCrafter

Cito zajistí doručení spěšných zásilek adresátovi již v den odeslání

Dceřiná společnost značky Volkswagen Užitkové vozy nabízí nové digitální řešení pro expresní přepravu (Transport-on-Demand). Cito propojuje zákazníky s kurýrními službami, transparentně a férově.

Některé zásilky opravdu spěchají. Může to být třeba dodání nezbytně nutného dílu pro zprovoznění porouchaného výrobního zařízení. Nebo doručení originálu dokumentu pro ověření u notáře. Či krátce před odletem doručení vystaveného víza, bez něhož by nebylo možné naléhavě nutnou obchodní cestu podniknout. O to se postará tým firmy Cito Transport Technologies GmbH v Berlíně, kterou založila značka Volkswagen Užitkové vozy. "Postaráme se o cokoliv, co musí být u adresáta ještě téhož dne," vysvětluje generální ředitel Dr. Gregor Stock novou službu. "Naši zákazníci jednoduše zadají na portálu www.cito.ai velikost nákladu, adresy pro vyzvednutí zásilky a její doručení - a zbytek vyřídí naše služba." Dalším praktickým přínosem pro zákazníky je zobrazení ceny přepravy již při její objednávce včetně pravděpodobného času doručení. Během přepravy lze sledovat polohu vozidla a tuto informaci sdílet s příjemcem. Potvrzení o převzetí zásilky a jejím doručení je fotograficky zdokumentováno a doplněno digitálním podpisem, což platí i pro vystavenou fakturu.

Nápad založit společnost Cito vznikl díky nepříjemné situaci, v níž se před třemi roky ocitl jeden zaměstnanec značky Volkswagen Užitkové vozy. Dotyčný si zapomněl peněženku s dokumenty u svých rodičů a téhož dne musel odcestovat. Dotazoval se proto u různých firem poskytujících kurýrní služby, zda by bylo možné dodání téhož dne. Rychle se přitom ukázalo, že trh vychází v tomto ohledu zákazníkům vstříc jen minimálně. Stock k tomu říká: "Po více než jedné hodině, kterou strávil telefonováním a psaním e-mailů, jsme si pomalu uvědomili, že neexistuje žádné transparentní řešení pro spolehlivé, extrémně rychlé a spontánní doručení, které známe od různých aplikací taxislužeb. Proto jsme se rozhodli, že takovou digitální službu vytvoříme."

Vzniklo řešení, které je transparentní, jednoduché a férové. Pomocí služby Cito si mohou zákazníci objednávat kurýrní služby rychle, sociálně odpovědně a férově. Časově úsporné řešení integruje všechny procesy do jedné služby - od objednávky kurýrní služby až po digitální dokumentaci.

Cito nabízí partnerským přepravcům férové podmínky a poskytuje jim bezplatnou možnost používat digitální prodejní kanál. Přepravci obdrží přímý a bezplatný přístup k platformě, která využívá veškerý potenciál digitalizace - od objednávky přes realizaci zakázky až po fakturaci. Cito věnuje hlavní pozornost požadavkům zákazníků, logistickým partnerům i samotné přepravě.

Díky tomu je celý proces pro obě strany transparentní: "Zákazník zná cenu přepravy již při objednání a ví, který řidič zásilku vyzvedne. Může jej i přímo kontaktovat a nemusí ztrácet čas čekáním na spojení s telefonním centrem," dodává Dr. Gregor Stock. Jasné rámcové podmínky jsou stanoveny i pro logistické partnery služby Cito: "Naše platforma zakazuje zadávání zakázek subdodavatelům, navíc se všechny kurýrní společnosti zavazují dodržovat naše zásady chování. Kromě toho dostávají všichni logističtí partneři transparentní informace o výši odměny za své služby a o termínu její úhrady. Cito platí v pravidelných intervalech. Poskytovatelé přepravních služeb tak nemusí řešit problémy spojené s opožděnými platbami a jejich vymáháním," říká Stock.

Značka Volkswagen Užitkové vozy:

"We transport success." Volkswagen Užitkové vozy nese jako samostatná značka v koncernu Volkswagen globální zodpovědnost za vývoj, výrobu a prodej lehkých užitkových vozů, přičemž v závodech Hannover (D), Poznań (PL), Września (PL) a Pacheco (ARG) vyrábí modelové řady Transporter, Caddy, Crafter a Amarok. Naše vozidla přepravují stavební dělníky, rodiny a dobrodruhy, pečivo, balíky nebo surfovací prkna. Každý den pomáhají bezpočtu lidí na celém světě odvádět dobrou práci, slouží jako mobilní servisní dílny a dopravují lékaře záchranné služby a policisty na místo nasazení. Volkswagen Užitkové vozy je navíc v koncernu Volkswagen vůdčí značkou pro autonomní jízdu a poskytování mobility a přepravy jako služby (MaaS - Mobility as a Service; TaaS - Transport as a Service). Pro výrobu v budoucnosti proto vyvíjí příslušná vozidla ke speciálním účelům, SPV (Special Purpose Vehicles), například robotické vozy taxislužby nebo robotické lehké užitkové vozy. Tak udržujeme v pohybu celou společnost a plníme její požadavky na čistou, inteligentní a trvale udržitelnou mobilitu. Volkswagen Užitkové vozy má na celém světě více než 24 000 zaměstnanců, včetně 15 000 zaměstnanců v závodě Hannover.