Kia - údržba klimatizace

Čištění a příprava klimatizace s výměnou kabinového filtru

I když váš vůz Kia vypadá zvenku i zevnitř čistě, mohou se v něm nacházet nevítaní pasažéři. Bakterie, viry a různé znečišťující látky ve vzduchu jsou pouhým okem neviditelné a běžný vůz pro ně představuje ideální domov:

Kia - čistý vzduch

382 druhů bakterií (přibližně) na centimetr čtvereční v běžném voze

850 druhů bakterií (přibližně) v zavazadlovém prostoru vozu

Kia - čistý vzduch
Kia - čistý vzduch

356 druhů bakterií (přibližně) jen na řadicí páce

Bakterie, viry, pyl a plísně..

Bakterie, viry, pyl a plísně pronikají do vašeho vozu prostřednictvím ventilačního a klimatizačního systému kabiny. Jakmile se ocitnou v kabině, mohou řidiči a cestujícím způsobovat různé problémy od nepříjemných až po nebezpečné. Mezi ně patří:

Kia - čistý vzduch

Originální kabinový vzduchový filtr Kia

Kabinový vzduchový filtr vašeho vozu Kia je navržen za účelem filtrování vzduchu přiváděného do vozu. Aby byla zajištěna jeho vysoká účinnost, vyžaduje pravidelnou údržbu a výměnu. Kabinový vzduchový filtr by se měl měnit nejméně jednou za dva roky nebo po ujetí 30 000 kilometrů na základě vašeho plánu údržby.

Kia - kabinový filtr
Kia - kabinový filtr

Jak funguje kabinový vzduchový filtr

Originální kabinový vzduchový filtr Kia obsahuje filtrační médium. Toto médium zachytí částice ve vzduchu předtím, než proniknou do ventilačního a klimatizačního systému a najdou si cestu do interiéru vozu. Zachycené částice časem ucpou filtr, a omezí tak proudění vzduchu. Tím se snižuje účinnost a efektivnost klimatizačního a ventilačního systému a rovněž mohou do klimatizačního systému proniknout alergeny a prach. Proto je nezbytné pravidelně čistit váš klimatizační systém a pravidelně měnit kabinový vzduchový filtr.

Proč zvolit originální kabinový vzduchový filtr Kia?

Je také důležité vyměnit kabinový vzduchový filtr ve vašem voze Kia za nový originální kabinový vzduchový filtr Kia, který je navržen a zkonstruován speciálně pro váš model Kia. Jeho dokonale přesný tvar nezanechává žádné mezery, kterými by znečištěný vzduch mohl proudit kolem filtru. Optimální tloušťka a povrchová plocha – s ideálním počtem a velikostí pórů – zajišťuje účinnou filtraci s dostatečným průtokem vzduchu.

Možnosti čištění interiéru přispívající k ochraně zdraví a pohodlí na cestách

Pravidelná výměna kabinového vzduchového filtru je důležitá pro zajištění čistšího a svěžejšího vzduchu v klimatizačním a ventilačním systému vašeho vozu Kia a pro zachování čistšího interiéru vozu. Někdy však samotná výměna filtru nestačí. Z tohoto důvodu doporučujeme také dezinfikovat klimatizační systém a vyčistit interiér vozu ozónem.

Stáhnout katalog

Dezinfekce klimatizačního systému

Důkladné čištění klimatizačního systému pomocí výkonného dezinfekčního spreje likviduje bakterie a znečišťující látky, které se již nachází uvnitř vozu.

Kia - čistý vzduch
Kia - čistý vzduch

Zařízení pro dezinfekci kabiny

Čištění ozónem představuje vysoce účinný proces dezinfekce kabiny. Speciální přenosné zařízení vytvářející ozón, které je umístěno v kabině, přitahuje a pomocí oxidace ničí viry, bakterie a plísně, čímž eliminuje jejich škodlivé účinky.


Zaujala Vás tato jedinečná nabídka?

Pro více informací o této exkluzivní akci nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím poptávkového formuláře níže nebo telefonicky na některou z našich poboček Auto Horejsek.

Chci být zpětně kontaktován

Povinná položka