Čištění a příprava klimatizace s výměnou kabinového filtru

Kia - údržba klimatizace
Kia - údržba klimatizace

Čištění a příprava klimatizace s výměnou kabinového filtru

Kolik neviditelných pasažérů cestuje s Vámi?

I když Váš vůz Kia vypadá zvenku i zevnitř čistě, mohou se v něm nacházet nevítaní pasažéři. Bakterie, viry a různé znečišťující látky ve vzduchu jsou pouhým okem neviditelné a běžný vůz pro ně představuje ideální domov:

Kia - čistý vzduch

382 druhů bakterií (přibližně) na centimetr čtvereční v běžném voze

Kia - čistý vzduch

356 druhů bakterií (přibližně) jen na řadicí páce

Kia - čistý vzduch

850 druhů bakterií (přibližně) v zavazadlovém prostoru vozu

Bakterie, viry, pyl a plísně

Bakterie, viry, pyl a plísně pronikají do Vašeho vozu prostřednictvím ventilačního a klimatizačního systému kabiny. Jakmile se ocitnou v kabině, mohou řidiči a cestujícím způsobovat různé problémy od nepříjemných až po nebezpečné. Mezi ně patří:

Kia - čistý vzduch

Kia - čistý vzduch

Kia - čistý vzduch

Kia - čistý vzduch

Originální kabinový vzduchový filtr Kia

Originální vzduchové filtry Kia pomáhají eliminovat nepříjemné pachy, plyny a alergeny. Vyberte si ze standardního kabinového filtru pevných částic, filtru s aktivním uhlím (ideální pro osoby trpící alergií na prach a astmatiky) a bionického filtru (odolný vůči bakteriím a růstu plísní). Získejte to, co je pro Vás nejdůležitější.

Kabinový filtr

Kia originální kabinový vzduchový filtr

Standardní kabinový vzduchový filtr Vašeho vozu Kia je navržen tak, aby filtroval vzduch vstupující do vašeho vozidla. Aby byla zajištěna jeho účinnost, vyžaduje pravidelnou údržbu a výměnu. Kabinový vzduchový filtr by měl být vyměněn nejméně každé dva roky nebo 30 000 km podle plánu údržby.

Kia - kabinový filtr s aktivním uhlím

Kia originální kabinový vzduchový filtr s aktivním uhlím

Kromě účinného a dlouhodobého filtrování škodlivých částic poskytuje filtr s aktivním uhlím další vrstvu obrany s vrstvou aktivního uhlí. Tato vrstva pohlcuje nepříjemné pachy a potenciálně škodlivé plyny, jako je benzen a ozon, takže do kabiny vstupuje čistší a čerstvější vzduch.

Kia - kabinový bionický filtr

Kia originální kabinový bionický vzduchový filtr

Dopřejte sobě jen to nejlepší! Tento nový binonický filtr poskytuje nejvyšší úroveň ochrany Vám i Vašemu vozu Kia. Bionický filtr zachycuje téměř 100% jemného prachu a alergenů o velikosti dvou mikronů nebo menších. Rovněž odstraňuje mikrospory plísní ze vzduchu, než se dostanou do kabiny.

Jak funguje kabinový vzduchový filtr

Originální kabinový vzduchový filtr Kia obsahuje filtrační médium. Toto médium zachytí částice ve vzduchu předtím, než proniknou do ventilačního a klimatizačního systému a najdou si cestu do interiéru vozu. Zachycené částice časem ucpou filtr, a omezí tak proudění vzduchu. Tím se snižuje účinnost a efektivnost klimatizačního a ventilačního systému a rovněž mohou do klimatizačního systému proniknout alergeny a prach. Proto je nezbytné pravidelně čistit váš klimatizační systém a pravidelně měnit kabinový vzduchový filtr.

Proč zvolit originální kabinový vzduchový filtr Kia?

Je také důležité vyměnit kabinový vzduchový filtr ve Vašem voze Kia za nový originální kabinový vzduchový filtr Kia, který je navržen a zkonstruován speciálně pro Váš model Kia. Jeho dokonale přesný tvar nezanechává žádné mezery, kterými by znečištěný vzduch mohl proudit kolem filtru. Optimální tloušťka a povrchová plocha – s ideálním počtem a velikostí pórů – zajišťuje účinnou filtraci s dostatečným průtokem vzduchu.

Možnosti čištění interiéru přispívající k ochraně zdraví a pohodlí na cestách

Pravidelná výměna kabinového vzduchového filtru je důležitá pro zajištění čistšího a svěžejšího vzduchu v klimatizačním a ventilačním systému Vašeho vozu Kia a pro zachování čistšího interiéru vozu. Někdy však samotná výměna filtru nestačí. Z tohoto důvodu doporučujeme také dezinfikovat klimatizační systém a vyčistit interiér vozu ozónem.

Stáhnout katalog

Kia - čistý vzduch

Dezinfekce klimatizačního systému

Důkladné čištění klimatizačního systému pomocí výkonného dezinfekčního spreje likviduje bakterie a znečišťující látky, které se již nachází uvnitř vozu.

Kia - čistý vzduch

Zařízení pro dezinfekci kabiny

Čištění ozónem představuje vysoce účinný proces dezinfekce kabiny. Speciální přenosné zařízení vytvářející ozón, které je umístěno v kabině, přitahuje a pomocí oxidace ničí viry, bakterie a plísně, čímž eliminuje jejich škodlivé účinky.

Odpovědi na Vaše otázky

  • Bakterie, viry a znečišťující látky jsou pouhým okem neviditelné. Takže ačkoli váš vůz Kia vypadá na pohled čistě, budou se v něm i přesto nacházet a mohou způsobovat zápach, alergie nebo jiné problémy.
  • V průběhu času bude filtr čím dál méně účinný, jelikož se ucpává filtrovanými částicemi. To omezuje proudění vzduchu ventilačními otvory v kabině a umožňuje prachu a alergenům pronikat do klimatizačního systému a následně cirkulovat v kabině.
  • Jelikož je originální filtr navržen a zkonstruován speciálně pro váš vůz Kia, vyznačuje se dokonale přesným tvarem. To znamená, že nezanechává žádné mezery, kterými by nefiltrovaný vzduch mohl proniknout do kabiny. Filtr má rovněž optimální tloušťku a povrchovou plochu s ideálním počtem a velikostí pórů, což zajišťuje perfektní rovnováhu mezi filtrací a prouděním vzduchu.
  • Originální kabinový vzduchový filtr Kia je velmi účinný při odstraňování nežádoucích znečišťujících látek, mikroorganismů a dráždivých látek ze vzduchu. Účinnost jakéhokoli filtru však časem nevyhnutelně klesá, což umožňuje znečišťujícím látkám, mikroorganismům atd. skrz něj projít. A jakmile se bakterie nachází uvnitř kabiny, lze je odstranit pouze pomocí speciálního vybavení, jako je silný dezinfekční sprej nebo vysoce účinné čištění ozónem.

Zaujala Vás tato jedinečná nabídka?

Pro více informací o této exkluzivní akci nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím poptávkového formuláře níže nebo telefonicky na některou z našich poboček Auto Horejsek.

Chci být zpětně kontaktován

 

Povinná položka