ŠKODA - Chorvatská Rallye
ŠKODA - Chorvatská Rallye

Chorvatská rallye: Andreas Mikkelsen chce zvýšit vedení

Ve třetím kole FIA Mistrovství světa rallye budou o vítězství a body do kategorie WRC2 za tým Toksport WRT, který podporuje ŠKODA Motorsport, bojovat posádky Andreas Mikkelsen/Ola Fløene (N/N) a Marco Bulacia/Marcelo Der Ohannesian (BOL/ARG).

Po zasněžených a ledových Rallye Monte-Carlo a Arctic Rally Finland se týmy ŠKODA poprvé přesunou na asfaltovou Chorvatskou rallye (22. – 25. dubna 2021). Posádka Andreas Mikkelsen/Ola Fløene (N/N) nasazená lídrem kategorie WRC2, týmem Toksport WRT sídlícím v Německu a podporovaným ŠKODA Motorsport, chce zvýšit své vedení v kategorii WRC2, které drží po vítězství na Rallye Monte-Carlo a druhém místě v Rovaniemi. Jejich týmoví kolegové Marco Bulacia/Marcelo Der Ohannesian (BOL/RA) se vracejí do FIA Mistrovství světa po svém čtvrtém místě na Rallye Monte-Carlo v kategorii WRC2. Mistr Evropy z roku 2019 Chris Ingram (ŠKODA FABIA Rally2 evo) se poprvé představí v kategorii WRC3.

Asfaltová Chorvatská rallye je poprvé součástí FIA Mistrovství světa. Andreas Mikkelsen jede do chorvatského hlavního města Záhřebu jako vedoucí jezdec kategorie WRC2 poté, co v letošní sezóně vyhrál Rallye Monte-Carlo a dosáhl druhého místa ve Finsku. „Už se velmi těším na rychlé asfaltové cesty v Chorvatsku, které budou našemu vozu ŠKODA FABIA Rally2 evo s výborně nastaveným podvozkem skvěle sedět,“ řekl Nor před třetím kolem letošní sezóny. Jeho 20 letý týmový kolega Marco Bulacia z Bolívie se vrací za volant vozu ŠKODA FABIA Rally2 evo týmu Toksport WRT poprvé od Rallye Monte-Carlo. „Po dlouhé době budu vůz ŠKODA FABIA Rally2 evo opět řídit na asfaltu. Cítím, že jsem skvěle připravený a myslím, že mojí výhodou bude i fakt, že žádný z mých soupeřů dosud na těchto rychlostních zkouškách nejel,“ vysvětluje Bulacia.

V kategorii WRC3, určené pro soukromé posádky jedoucí také s vozy Rally2, budou proti sobě ve vozech ŠKODA FABIA Rally2 evo bojovat finská posádka Emil Lindholm/Mikael Korhonen a dvojice Kajetan Kajetanowicz/Maciej Szczepaniak. Polská posádka skončila v loňském roce v kategorii WRC3 na třetím místě a letos chce v této kategorii zvítězit. Nováčkem kategorie WRC3 je Chris Ingram. Mistr Evropy z roku 2019 postupuje ve své kariéře a jeho spolujezdcem ve voze ŠKODA FABIA Rally2 evo bude britský kolega Ross Whittock.

Chorvatská rallye startuje ve čtvrtek (22. dubna) shakedownem poblíž Záhřebu. V pátek (23. dubna) je připraveno osm rychlostních zkoušek s celkovou délkou 99,82 km. Nejdelším dnem rallye bude sobota (24. dubna), během níž se pojede dalších osm rychlostních zkoušek se 121,92 měřenými kilometry. V neděli (25. dubna) rallye zakončí čtyři rychlostní zkoušky. Celkově na posádky čeká 20 rychlostních zkoušek s více než 300 kilometry.

Věděli jste, že…

…sobotní rychlostní zkouška Stojdraga-Gornja povede přes malebný národní park Žumberak a jako test „tisíce zatáček“ bude klást velmi značné nároky na oba členy posádky, a to zejména na přesnost navigačních pokynů?

…většina účastníků pojede v Chorvatsku vůbec poprvé, což dále zvyšuje význam kvalitně připraveného rozpisu?

…kořeny Chorvatské rallye sahají k INA Delta TLX Rally, které se poprvé jelo v roce 1974 v dřívější Jugoslávii. Mnoho let bylo součástí Mistrovství Evropy a stále se jedná o mezinárodně nejznámější chorvatskou rallye?

Kalendář FIA Mistrovství světa v rallye pro rok 2021:

 • Rallye Monte-Carlo 21.–24. ledna
 • Finská Arctic rallye 26.–28. února
 • Chorvatská rallye 22.–25. dubna
 • Portugalská rallye 20.–23. května
 • Italská rallye (Sardinie) 3.–6. června
 • Safari rallye (Keňa) 24.–27. června
 • Estonská rallye 15.–18. července
 • Finská rallye 29. července–1. srpna
 • Belgická rallye 13.–15. srpna
 • Acropolis rallye (Řecko) 9.–12. září
 • Španělská rallye 14.–17. října
 • Japonská rallye 11.–14. listopadu