KIA - Certifikát Carbon Trust
KIA - Certifikát Carbon Trust

Certifikát Carbon Trust pro model Kia EV6

  • Nový elektromobil je prvním modelem korejské značky, který získal certifikát uhlíkové stopy
  • Emise během celého životního cyklu modelu EV6 na životní prostředí byly stanoveny v souladu s mezinárodně uznávaným standardem PAS 2050

Kia EV6 je prvním vozem korejské značky, který získal od ekologické organizace Carbon Trust, zaměřující se na klimatické změny a udržitelnost certifikát uhlíkové stopy a označení „Carbon Measured“. Kia se tak stala prvním držitelem uvedeného certifikátu mezi korejskými automobilkami.

Značka Kia prostřednictvím svého prvního vyhrazeného elektromobilu kladla velký důraz na snížení uhlíkové stopy v celém jeho životním cyklu od získávání surovin a dílů až po montáž, distribuci, používání a recyklaci vozů, a navíc na mobilitu s nulovými emisemi.

Společnost Carbon Trust je nezávislým odborným partnerem předních organizací po celém světě. Poskytuje společnostem poradenství ohledně jejich možností v udržitelném, nízkouhlíkovém světě a měří a certifikuje ekologickou stopu organizací, dodavatelských řetězců a výrobků. Ekologická stopa modelu Kia EV6 byla stanovena na základě mezinárodně uznávané normy PAS 2050. Smysluplné hodnocení výrobků provedené organizací Carbon Trust zahrnuje emise od těžby surovin až do konce životnosti výrobku a měří se v ekvivalentech CO2 (CO2e). Pečeť Carbon Trust "CO2 Measured" potvrzuje přesnost těchto měření a poskytuje zákazníkům nezávisle ověřené informace o emisích CO2 spojených s jejich nákupem.

Kia se ve své dlouhodobé strategii „Plán S“ zaměřila na elektrifikaci a položila základy pro kompletní nabídku svých budoucích elektrifikovaných produktů. EV6 je prvním z jedenácti nových modelů s akumulátorovým pohonem, které značka představí do roku 2026. Jedná se o první vůz Kia postavený na revoluční modulární platformě Kia E-GMP (Electric-Global Modular Platform). Jeho kombinovaný dojezd až 528 kilometrů je jedním z nejdelších na trhu elektromobilů a díky ultrarychlé 800voltové nabíjecí technologii jej lze u dostatečně výkonné dobíjecí stanice dobít z 10 na 80 % za pouhých 18 minut. Interiér EV6 je navíc mimořádně prostorný. Zároveň je zde patrný komplexní přístup k životnímu prostředí – od potahů sedadel z veganské kůže (v závislosti na výbavě), rohoží až po látky a koberce z recyklovaného plastu, jehož množství odpovídá více než 100 půllitrovým PET lahvím.

Společnost Kia prosazuje svou strategii udržitelnosti ve všech oblastech. V roce 2019 například společnost získala certifikaci podle ISO 50001 za používaný systém hospodaření s energiemi (Energy Management System) a nedávno požádala o členství v klimatické iniciativě RE100*, jejímž cílem je dosáhnout 100 % dodávek energie z obnovitelných zdrojů.

kia certifikat carbon trust pro model ev6 01 kia certifikat carbon trust pro model ev6 03

* RE100: Iniciativa celosvětové neziskové organizace Klimatická skupina ve spolupráci s globální organizací CDP (Carbon Information Disclosure Project), udělující osvědčení v oblasti environmentálního managementu. Iniciativa založená roku 2014 pomáhá firmám s naplňováním cíle, kterým je 100 procent obnovitelné energie do roku 2050.