Beetle Sunshinetour 2019
Beetle Sunshinetour 2019: Moře světel na letním festivalu ikon Volkswagenu

V pátek 16. srpna začne v Travemünde u Lübecku 15. Beetle Sunshinetour - největší sraz vozidel Beetle, New Beetle a Brouk na světě.

Tentokrát je přihlášeno přibližně 500 vozidel. Vyvrcholením letošní akce bude "moře světel Beetle". V sobotu večer budou totiž stovky oblíbených Volkswagenů osvětleny světelnými řetězy. Nejkrásnější vozy budou zároveň představeny na promenádě v Travemünde jako "řetěz světel Beetle".

Brouk patří již dlouho mezi nejoblíbenější historické vozy. Vyhledávaným vozem kategorie "Youngtimer" je již také New Beetle, vyráběný v letech 1997 až 2010. A stejně jako Brouk se vyznačuje mimořádně dlouhou životností. Jeden z nejstarších vozů New Beetle, přihlášených na sraz v Travemünde, byl dodán do Kanady v březnu 1998. V roce 2019 sjely z montážní linky v Mexiku také poslední exempláře modelu Beetle, vyráběného od roku 2011 - i tento model je již v hledáčku sběratelů.

Několik stovek osvětlených vozů Beetle, New Beetle a Brouk vytvoří v sobotu večer ve 22:15 pod nočním nebem na louce Brügmanngarten v Travemünde pozoruhodnou podívanou. "85 procent všech účastníků," říká Gabriele Kraftová, iniciátorka akce "Beetle Sunshinetour", "již potvrdilo, že přijede s řetězy světel."

Volkswagen již tradičně podporuje setkání "Beetle Sunshinetour" rozmanitými způsoby. I v letošním roce přiveze Volkswagen do Travemünde mnoho vozů Beetle, New Beetle a Brouk. Nejstarším vozem bude tentokrát Brouk Cabriolet z roku 1949 od společnosti Hebmüller. Nejvýkonnějším modelem bude New Beetle RSi1 z roku 2000, který se může pochlubit nejvyšším výkonem 165 kW/225 k.

Více informací o setkání Beetle Sunshinetour 2019 naleznete na:

https://beetle-sunshinetour.de

https://de-de.facebook.com/BeetleSunshinetour

1) New Beetle RSi - vozidlo již není nabízeno k prodeji.