ŠKODA - Alexander Eisl a Klaus Blüm
ŠKODA - Alexander Eisl a Klaus Blüm

Alexander Eisl novým vedoucím útvaru Informační technologie

Alexander Eisl naposledy působil jako senior viceprezident informačních systémů ve společnosti MAN Truck & Bus SE. Nahradil Klause Blüma, který od září zastává novou pozici v rámci koncernu Volkswagen.

Alexander Eisl se od 1. října stal novým vedoucím útvaru Informační technologie ve Škoda AUTO. Nahradil tak Klause Blüma, který od 1. září působí v nové roli vedoucího projektů a softwaru v rámci koncernu Volkswagen. Alexander Eisl s sebou přináší dlouholeté zkušenosti v oblasti informačních technologií, naposledy působil jako senior viceprezident informačních systémů ve společnosti MAN Truck & Bus SE.

Alexander Eisl zahájil svou kariéru ve společnosti Siemens v oblasti programového a systémového inženýrství, poté převzal řízení oblasti firemních aplikací, infrastruktury a bezpečnostních služeb. Následně přešel ke společnosti PwC, v níž mimo jiné budoval platformy v oblasti dat a analýz. Od roku 2016 Eisl pracoval na různých vedoucích pozicích pro koncern Volkswagen. Před svým příchodem do Škoda AUTO působil na pozici senior viceprezident informačních systémů ve společnosti MAN Truck & Bus SE. V této funkci patřilo k jeho úkolům budování společnosti MAN Digital Services i agilního vývoje softwaru v závodech v Mnichově a Lisabonu. Navíc nesl odpovědnost za strukturu IT v oblasti prodeje a marketingu i u národních prodejních organizací. K 1. říjnu Alexander Eisl převzal pozici vedoucího útvaru Informační technologie ve Škoda AUTO.


Christian Schenk - člen představenstva za oblast Financí a IT

"Máme velkou radost, že se nám v osobě Alexandera Eisla podařilo pro Škoda AUTO získat zkušeného odborníka v oblasti IT, s nímž jsem úspěšně spolupracoval již ve společnosti MAN. Nacházíme se uprostřed největší transformace v dějinách naší společnosti a jsme přesvědčeni, že Alexander Eisl je tím pravým, kdo bude hrát klíčovou roli při utváření naši digitální budoucnost. Přeji Alexanderovi v jeho nové funkci mnoho úspěchů a velmi se těším na spolupráci s ním."


Klaus Blüm, předchozí vedoucí útvaru Informační technologie ve Škoda AUTO, se po odchodu ze společnosti stal vedoucím projektů a softwaru koncernu Volkswagen, kde je přímo podřízen člence koncernového představenstva za oblast Digitalizace Hauke Stars. Blüm k české automobilce přišel v březnu 2019, od té doby v ní urychloval digitalizaci a úspěšně implementoval IT řešení pro zvyšování efektivity společnosti a pro vstup do nových digitálních oblastí činnosti. Dále založil společný softwarový joint-venture Green:Code, intenzivně se podílel na budování neziskového vzdělávacího institutu „42 Prague“ a významně také rozšířil kompetenční centrum SAP koncernu Volkswagen ve společnosti Škoda AUTO.


Christian Schenk - člen představenstva za oblast Financí a IT

"Srdečně děkuji Klausovi Blümovi za jeho velké nasazení, které v budoucnu ještě více využije na důležité pozici v koncernu Volkswagen. Navzdory náročným okolnostem způsobeným pandemií v době jeho nástupu do funkce ve Škoda AUTO výrazně uspíšil digitalizaci v naší společnosti. Do nové pozice v koncernu přeji Klausovi nadále vše nejlepší."


V rámci strategie NEXT LEVEL – Škoda STRATEGY 2030 urychluje Škoda AUTO digitální transformaci, a to prostřednictvím IT společně se všemi odbornými oblastmi, a zvyšuje své úsilí v oblasti Průmyslu 4.0 a konektivity vozů. Informační technologie se pro automobilku stále více stávají klíčovou kompetencí a příslušné know-how rozhodujícím faktorem úspěchu. Škoda AUTO urychluje tuto transformaci z klasické automobilky k softwarově společnosti mimo jiné pomocí „42 Prague“. Tento neziskový vzdělávací institut poskytuje optimální předpoklady pro prvotřídní vzdělávání vysoce motivovaných IT expertů. Navíc si Škoda AUTO stanovila cíl, že v rámci spolupráce zvýší odborné znalosti a urychlí agilní metody vývoje. Nejnovějším příkladem je joint-venture Green:Code ve spolupráci s IT holdingem Etnetera Group, v němž se bude pracovat na optimalizaci uživatelské zkušenosti zákazníků společnosti Škoda AUTO a vývoji softwaru nové generace pro éru elektromobility. Nově založený joint-venture v příštích letech přijme až 200 IT odborníků.