ŠKODA - Rallye Šumava Klatovy
ŠKODA - Rallye Šumava Klatovy

8 posádek ŠKODA AUTO na startu 55. Rallye Šumava Klatovy

ŠKODA AUTO Česká republika oficiálně vstupuje do soutěžní sezony na Šumavě poté, co úvodní podnik SONAX MČR v rally 2021 kvůli pandemickým opatřením vynechala.

SONAX Mistrovství ČR v rally 2021 pokračuje druhým podnikem. ŠKODA AUTO Česká republika do sezony vstupuje právě na Šumavě poté, co úvodní podnik s ohledem na tehdejší pandemická omezení vynechala. Na startu bude mezi 85 účastníky také 8 dealerských posádek s vozy ŠKODA FABIA Rally2 a Rally2 evo, které se utkají o další body v absolutním pořadí. Do soutěže vstupují jako největší favorité Jan Kopecký s Janem Hlouškem a Filip Mareš s Radovanem Buchou. O pódium chtějí ale zabojovat i ostatní piloti ŠKODA dealerských týmů.

Podpora zákaznických týmů není pro automobilku ŠKODA úplnou novinkou, ale v roce 120. výročí jejího působení v motoristickém sportu získala ještě větší intenzitu. Celkem 7 autorizovaných obchodníků ŠKODA nasadí 8 posádek, které představují mix zkušeností a dravého mládí. „České rallye mají vysokou úroveň a i díky tomu se těší velkému zájmu fanoušků a médií. Bohužel ani tentokrát diváci na místě být nemohou, ale věřím, že i díky on-line přenosům a televizním reportážím si přijdou na své alespoň z pohodlí svých domovů. Naše posádky jsou připraveny předvést maximum ze svého umění a se svými speciály ŠKODA FABIA Rally2 a Rally2 evo se jistě poperou o nejvyšší příčky,“ říká vedoucí marketingu ŠKODA AUTO Česká republika Martina Zimmermann.

Se startovním číslem 1 vstoupí do šumavské soutěže sedminásobný mistr ČR Jan Kopecký, jenž právě tady před 20 lety odstartoval svoji úspěšnou rallyeovou kariéru. Se spolujezdcem Janem Hlouškem usedne do vozu ŠKODA FABIA Rally2 evo v barvách autorizovaného obchodníka Agrotec. Stejný speciál bude mít k dispozici s číslem 2 startující dvojice Filip Mareš/Radovan Bucha, která hájí barvy společnosti Laureta Auto. Další vůz ŠKODA FABIA Rally2 evo vyšle do boje společnost Louda Auto s posádkou Jan Černý/Petr Černohorský. Starší provedení ŠKODA FABIA Rally2 hned ve dvou exemplářích nasadí známý zlínský prodejce Samohýl Motor pro své posádky Miroslav Jakeš/Petr Machů a Adam Březík/Ondřej Krajča. Společnost Autocentrála posílá na tratě rychlostních zkoušek nadějnou posádku Dominik Stříteský/Danny Persein, která velmi příjemně překvapila při své premiéře za volantem vozu ŠKODA FABIA Rally2 na Valašsku. Autorizovaný obchodník Kontakt – služby motoristům bude mít ve startovním poli dvojici Věroslav Cvrček/Tomáš Prokorát a Autokomplex Menčík opět sází na Davida Tomka, jehož bude tentokrát navigovat známý soutěžní jezdec Václav Kopáček.

Rallye Šumava Klatovy 2021 startuje netradičně v sobotu 8. května dopoledne polookruhovou rychlostní zkouškou Čínov. Úvodní etapa obsahuje 7 zkoušek o délce 88 km. V neděli 9. května se začíná už v 8 hodin ráno a na programu jsou zbývajících 4 měřené testy o délce 62 km. Vítěz bude na cílové rampě očekáván krátce před 14. hodinou. Do soutěže, která se uskuteční za přísných opatření s vyloučením veřejnosti, se přihlásilo 85 posádek. K její obtížnosti přispěje nejen obvykle nevyzpytatelné počasí, ale také nové či dlouho neježděné úseky rychlostních zkoušek. Rallye Šumava Klatovy se částečně překrývá s Historic Vltava Rallye, která je součástí ME historických automobilů. I v jejím startovním poli bude značka ŠKODA hojně zastoupena – například legendárními modely 120 S, 130 LR a Favorit. Zatímco historici závodí v pátek a v sobotu, novodobé vozy vyjedou na trať v sobotu a v neděli.

Průběžné pořadí mistrovství ČR 2021

 • 1. Jan Kopecký/Jan Hloušek (Agrotec ŠKODA Rally Team/ŠKODA FABIA Rally2 evo) 57 bodů
 • 2. Filip Mareš/Radovan Bucha (Laureta Auto ŠKODA Team/ŠKODA FABIA Rally2 evo) 51 bodů
 • 3. Dominik Stříteský/Danny Persein (ACA ŠKODA Vančík Motorsport/ŠKODA FABIA Rally2) 33 bodů
 • 4. Erik Cais/Jindřiška Žáková (Yacco ACCR Team/Ford Fiesta Rally2) 30 bodů
 • 5. Jan Černý/Petr Černohorský (Louda Auto ŠKODA Racing Team/ŠKODA FABIA Rally2 evo) 25 bodů
 • 6. Miroslav Jakeš/Petr Machů (Samohýl ŠKODA Team/ŠKODA FABIA Rally2) 20 bodů
 • 7. Věroslav Cvrček/Tomáš Prokorát (Kontakt ŠKODA Team/ŠKODA FABIA Rally2) 14 bod

Zajímavosti z dealerských týmů ŠKODA:

 • Jan Kopecký z Agrotec ŠKODA Rally Teamu oslaví na Rallye Šumava 20 let svého působení v rallyesportu. Tradiční soutěž v okolí Klatov byla jeho prvním startem pozdější úspěšné kariéry. S vozem ŠKODA OCTAVIA, který Kopeckého tým přestavěl z původně okruhového speciálu pro pohárové závody ŠKODA OCTAVIA Cupu, dojel rodák z Opočna na 21. místě. Na vítězného Romana Krestu startujícího s továrním speciálem ŠKODA OCTAVIA WRC ztratil pozdější mistr světa přes 25 minut.
 • Překvapivé jméno spolujezdce se ve startovní listě Rallye Šumava Klatovy 2021 objevilo u Davida Tomka reprezentujícího Autokomplex Menčík ŠKODA Rally Team. Osvědčeného Marka Zemana nahradí v horké sedačce a s rozpisem v ruce populární pilot Václav Kopáček. „Marek se doléčuje z covidu a protože ještě není zcela fit, požádal jsem o pomoc Václava, který v minulosti sám závodil s vozem ŠKODA FABIA. Snad nám to spolu bude klapat a možná se i něco dozvím o ovládání vozu. Dobrým výsledkem bych rád udělal radost Markovi, aby se rychleji vrátil do formy a mohli jsme znovu jezdit spolu,“ komentuje situaci David Tomek.

Kalendář Sonax MČR v automobilových soutěžích 2021

 • Valašská Rally ValMez 27.03. – 28.03.2021
 • Rallye Šumava Klatovy 08.05. – 09.05.2021
 • Agrotec Rally Hustopeče 18.06. – 19.06.2021
 • Rally Bohemia 10.07. – 11.07.2021
 • Barum Czech Rally Zlín 27.08. – 29.08.2021
 • Invelt Rally Pačejov 01.10. – 03.10.2021