ŠKODA - AUTOSTADT WOLFSBURG
125 let Škoda AUTO Speciální výstava ve Wolfsburgu

Škoda POPULAR 1100 OHV představuje jeden z milníků historie společnosti Škoda AUTO.

Škoda AUTO slaví 125. výročí od svého založení také ve wolfsburském Autostadtu. Návštěvníci pavilonu značky Škoda se tak v rámci speciální výstavy nazvané „Od počátků k budoucnosti“ mohou projít historií společnosti Škoda AUTO, a to od jejího založení Václavem Laurinem a Václavem Klementem v roce 1895 až po počátek elektromobility. Vystaven zde bude vůz Škoda POPULAR 1100 OHV z roku 1939, dále čistě elektrická studie Škoda VISION iV a model Škoda Citigoe iV. Nabídku současných úspěšných vozů značky Škoda reprezentují nový model Škoda Octavia a vlajková loď Superb.

Andrea Frydlová, vedoucí Škoda Muzea, říká: „Autostadt je ideálním místem pro představení společnosti Škoda AUTO široké veřejnosti se zájmem o automobily. Jsme rádi, že je nová výstava věnována 125. výročí českého výrobce automobilů. Návštěvníci výstavy se mohou vydat na cestu historií společnosti, zažít současnost automobilky a zároveň se podívat do budoucnosti.“

Christian Philipp, vedoucí oddělení Experience marketing, dodává: „Pavilon značky Škoda ve wolfsburském Autostadtu je skvělou výkladní skříní naší značky. Speciální výstava nazvaná „Od počátků k budoucnosti“ nabízí v jubilejním roce skvělou příležitost přiblížit široké veřejnosti 125letou historii společnosti Škoda AUTO a pomocí atraktivních exponátů představit vývoj značky Škoda.“

Vůz POPULAR 1100 OHV, který je nyní vystaven v pavilonu značky Škoda, je významným modelem dosavadní historie společnosti Škoda AUTO. Dvoumístný roadster z roku 1939 byl prvním sériovým vozem s konstrukcí transaxle. Převodovka byla umístěna odděleně od motoru u zadní nápravy. Díky tomuto inovativnímu uspořádání tehdy vůz technicky předběhl svou dobu.

Elektrickou a trvale udržitelnou budoucnost společnosti Škoda AUTO představují na výstavě studie Škoda VISION iV a vůz Škoda Citigoe iV. Tento městský vůz se sportovním duchem, který je v nabídce od začátku letošního roku, je první sériově vyráběný čistě elektrický vůz značky Škoda. Čtyřdveřový crossover s karoserií kupé VISION iV se dvěma elektromotory a pohonem všech kol pro změnu naznačuje, jak bude vypadat nový model Škoda Enyaq iV. Enyaq iV je první sériový vůz značky Škoda na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen. Toto čistě elektrické SUV, které zaujme sportovními a emocionálními liniemi, bude představeno ještě v tomto roce.

Aktuální modelové portfolio představují na výstavě ekologické verze čtvrté generace nejprodávanějšího modelu Octavia a vozu Superb. Vlajková loď bude na výstavě v pavilonu značky Škoda k vidění ve verzi Superb Combi iV s plug-in hybridním pohonem. Velkým zavazadlovým prostorem, střešním boxem Škoda a nosičem kol, včetně horského kola Škoda, vyzdvihuje vůz přednosti tohoto všestranného, praktického a lifestylového modelu. Škoda Octavia Combi G-TEC nabízí ekologický pohon na zemní plyn. Při jízdě na zemní plyn (CNG) jsou emise CO2 ve srovnání s provozem na benzin nižší o přibližně 25 %. Vůz také produkuje mnohem méně oxidů dusíku (NOx) a nevypouští žádné saze.

Speciální výstava „Od počátků k budoucnosti“ je otevřena pro návštěvníky Autostadtu s platnou denní nebo roční vstupenkou každý den během oficiální otevírací doby. Podmínkou je dodržování obecných hygienických předpisů a pravidel chování (viz zde). V rámci komentované nebo zážitkové prohlídky mají návštěvníci pavilonu značky Škoda také možnost získat podrobnější informace o značce Škoda.