KIA NIRO
KIA NIRO

Podíl značky KIA na evropském trhu dosahuje 5,2 %, prodeje nadále rostou

  • Podíl značky KIA na trhu od počátku roku vzrostl ze 4 % za stejné období loňského roku
  • Celkově prodala KIA v Evropě do konce srpna 372 729 vozů
  • Meziročně o 12,4 % více
  • Výsledky značky KIA kontrastují s celkovým trhem osobních automobilů, který se snížil o 11,9 %
  • Silné výsledky díky rozsáhlé nabídce elektrifikovaných vozů KIA

Z údajů, které dnes zveřejnilo Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA*), vyplývá, že podíl značky KIA na evropském trhu se za prvních osm měsíců roku 2022 vyšplhal na působivých 5,2 %, přičemž ve stejném období loňského roku činil 4 %. Tento nárůst přichází v souvislosti s tím, že KIA nadále láká zákazníky svou rozšiřující se řadou oceňovaných elektrifikovaných modelů.

Počet registrací značky KIA na trzích EU, EFTA a Velké Británie dosáhl do konce srpna 372 729 kusů, což představuje nárůst o 12,4 % oproti stejnému období loňského roku, kdy značka prodala 331 624 vozů. Tyto výsledky jsou ve výrazném kontrastu s celkovým evropským trhem osobních automobilů, který se snížil o 11,9 %, přičemž se prodalo téměř 6 milionů nových osobních automobilů.

Nejnovější výsledky ACEA také zdůrazňují mimořádně silný červenec pro značku KIA, jejíž prodej 45 238 kusů odpovídá 5,2% podílu na trhu, což představuje nárůst z 4,6 % v předchozím roce.

Jason Jeong, prezident společnosti KIA Europe, k tomu uvedl: "Mezinárodní automobilový trh se i nadále potýká se značnými problémy, včetně přetrvávajícího nedostatku součástek a poptávky spotřebitelů ovlivněné rostoucími životními náklady, přesto KIA i nadále zaznamenává působivé prodejní výsledky. Naše výjimečná produktová řada, která zahrnuje rostoucí počet oceňovaných elektrifikovaných modelů, nás staví do dobré pozice, protože stále více evropských spotřebitelů hledá řešení udržitelné mobility, která jsou efektivní, poutavá a přizpůsobená jejich potřebám."

Letos uvedla KIA na trh zcela nový model Niro, nekompromisní řešení pro ty, kteří hledají stylový a praktický ekologický kompaktní crossover. Zcela nové Niro, které je k dispozici v hybridní elektrické (HEV), plug-in hybridní (PHEV) a plně elektrické (EV) konfiguraci, je ideální volbou pro ty, kteří chtějí snížit náklady na provoz svého vozidla. Zatímco modely HEV a PHEV jsou vybaveny vysoce účinným zážehovým motorem KIA Smartstream 1,6 l GDI, model KIA Niro EV nabízí dojezd na plně elektrický pohon až 460 km (WLTP, kombinovaný).