Kia - Pierre-Martin Bos
Kia - Pierre-Martin Bos

Pierre-Martin Bos ředitelem divize PBV značky Kia v Evropě

  • Tým vyššího managementu Kia Europe posílí nový ředitel divize účelových vozů (PBV) Pierre-Martin Bos.
  • Tento francouzský manažer s sebou přináší více než dvacetileté zkušenosti v oboru užitkových vozidel.
  • Bos bude utvářet regionální ekosystém a připravovat trh na uvedení účelových vozů Kia v Evropě.

Společnost Kia Europe jmenovala ředitelem divize PBV Pierra-Martina Bose. Bos bude v této nově vytvořené funkci pracovat v místní centrále Kia Europe ve Frankfurtu. Jakožto vyšší vedoucí pracovník se Bos ujme řízení specializovaného týmu, který od roku 2021 vytváří v daném regionu základy pro tento obor.

Bosovým hlavním úkolem bude připravit evropský trh na dostupnost účelových vozidel (Purpose Built Vehicles – PBV), a podpořit tak další rozvoj B2B podnikání společnosti Kia. Do tohoto inovativního segmentu spadají sériově vyráběná vozidla, která lze optimalizovat pro konkrétní účely. Kia plánuje uvést na trh středně velký model PBV v roce 2025 ve specializovaném výrobním závodě v korejském Hwaseongu. Tato vozidla poháněná baterií a propojená se sítí výrobce nabízejí zajímavý potenciál, zejména v oblastech vozidel určených pro podnikání a pro přepravu cestujících. Kia vstupuje na evropský trh s lehkými užitkovými vozy (LCV) jako nováček. Bos se bude v nadcházejících letech věnovat přípravě trhu a vytváření udržitelné sítě pro nový typ ekosystému.

Jelikož už od roku 1999 úspěšně působil na několika zahraničních pozicích ve společnosti Stellantis a ve firmách, které byly jejími předchůdci, přináší s sebou více než dvacetileté zkušenosti z automobilového průmyslu. Ve své poslední funkci ve společnosti Stellantis – vedoucí LCV & B2B – řídil činnost jejích značek na Blízkém východě a v Africe.

O své nové pozici ředitele PBV se Bos vyjádřil takto: „Je to pro mě pocta a těším se na to, že budu připravovat evropský trh pro tento průlomový segment. Kia už v oblasti elektromobilů dokázala, že díky vynikajícím technologiím se dokáže v krátké době ujmout vedení na trhu. Velký dojem na mě dělá to, jak tato značka na každém kroku přitahuje zákazníky a dosahuje jejich maximálního uspokojení, přičemž je na cestě k tomu, aby se stala poskytovatelem řešení pro udržitelnou mobilitu. To je pro mě hlavní motivací k tomu, abych vytvořil silnou síť partnerů a připravil evropský trh na účelová vozidla.“

Prezident společnosti Kia Europe, Won-Jeong Jeong, k tomu sdělil: „Kia se chce věnovat inovacím a hrát roli poskytovatele řešení pro udržitelnou mobilitu. Díky svému přístupu k sektoru PBV nabízíme trhu B2B zcela nový způsob využívání udržitelné a plně propojené mobility. V Pierru-Martinu Bosovi získáváme zkušeného manažera, který důkladně rozumí našim zákazníkům. Bude mít na starost důležitou průkopnickou práci, která společnosti Kia Europe pomůže dosáhnout v budoucnosti ještě lepší pozice.“

Bos studoval strojírenství na I.S.A.T. a v roce 1998 získal na pařížské škole I.F.P. magisterský titul v oboru vývoje motorů. Poté se věnoval manažerské kariéře v zahraničí – pracoval v Evropě, na Blízkém východě a v Africe pro společnosti Fiat, Fiat Chrysler a Stellantis. Ve funkci generálního ředitele Fiat Professional utvářel obor LCV na trzích mnoha evropských zemí. Naposledy zastával pozici vedoucího LCV & B2B ve společnosti Stellantis a pomáhal vytvářet její vedoucí pozici na blízkovýchodním a africkém trhu. Své funkce ve společnosti Kia Europe se ujme 10. července 2023.