S e-Golfem mimo město i v zimě!

23. 01. 2019
Že e-Golf je čistě elektrický, že se hodí do města, to všichni víme! Ale jak tomu je, když si e-Golf pořídíte a bydlíte mimo město? A co zima? Zvládne to?

Dynamický e-Golf v zimě - Auto Horejsek

Zmapujte si své okolí

Před pořízením vozu a před výjezdem mimo město, byste si měli nejdříve zmapovat okolí, kde se budete s e-Golfem pohybovat, zda v těch lokalitách jsou dostupné dobíjecí stanice. Svoje sítě dobíjecích a rychlodobíjecích stanic mají také známé společnosti ČEZ a PRE. Jejich umístění naleznete i v naší online mapě veřejných dobíjecích stanic. Dobíjecí stanice jsou u nás v České republice stále dostupnější,
své sítě stanic pro své zákazníky také budují i různé potravinové řetězce, restaurace atd.

Mapa stanic

 

Plánujte

Samotné dobíjení je pak velmi jednoduché. Nabíjecí konektor se nachází pod samotným víčkem „nádrže“. U dobíjecích a rychlodobíjecích stanic (záleží na výkonu stanice) trvá nabití do 80 % necelou hodinu. A pokud hodláte jet nakupovat, tak za tu dobu, co budete v obchodě, se váš e-Golf dobije na další cestu. Rozhodně se vyplatí takovéto cesty mít naplánované, neboť některé sítě dobíjecích stanic jsou stále zdarma a za dobití vozu nic neplatíte. Dobíjet můžete samozřejmě i z domácí sítě. Každý e-Golf disponuje dobíjecím kabelem, který stačí zapojit do 220 V. Ačkoliv se doba domácího nabíjení stále zkracuje, v případě vybití e-Golfa na 0% bude doba nabíjení z klasické 220 V zásuvky okolo 17hodin. Toto je ale krajní případ, automobil běžně po využití a zaparkování dáte na nabíječku, kde se v průběhu několika hodin dobije přes noc a druhý den budete mít zase plný dojezd. Domácí nabíjení ale můžete časově výrazně zkrátit použitím wallboxu, který vám za prvotní investici necelých 15 000 Kč zrychlí nabíjení až o 300%. I plné nabití by s využitím wallboxu zabralo pouze 5.5 hodiny Dobíjení probíhá také při jízdě, poměrně velkou část energie vůz zrekuperuje při brždění a také při jízdě z kopce. Díky rekuperaci vůz získává o poznání větší dojezd.
 

 

Volkswagen e-Golf - Auto Horejsek

 

Volkswagen e-Golf - Auto Horejsek

Multimédia

Již v základní výbavě naleznete infotainment s 8“ barevným dotykovým displejem s navigačními daty Evropy. Na displeji budete také informování o stavu vozidla, o množství spotřebované energie včetně stavu a množství té zrekuperované. Infotainment nabízí kromě možnosti nastavení vozu celou řadu možností pro přehrávání médií. Po připojení mobilního telefonu, nejenže můžete zobrazit data z telefonu, ale s využitím funkce MirrorLink či Android Auto můžete telefon jednoduše ovládat prostřednictvím obrazovky infotainmentu, která zobrazuje data obrazovky z telefonu. Možnost handsfree, čtení zpráv z telefonu, prohlížení fotografií,… jsou samozřejmostí. S využitím služby Cat-net a propojením vašeho mobilního telefonu můžete ovládat i celou řadu nastavení a funkcí vozu, včetně servisní informací o plánovaných kontrolách. Můžete také na dálku jednoduše zjistit, zdali jsou dveře vozu zamčené, světla vypnutá, nastavit teplotu ve voze a zjistit stav nabíjení. Dále budete mít přehled o aktuálním stavu na plánované trase, nejbližších nabíjecích stanicích, ubytovacích zařízeních a dalších místech, které byste při své cestě hledali. V rámci této služby získáte také nepřetržitou možnost kontaktovat asistenční centrálu Volkswagen stisknutím tlačítka SOS. V případě nehody s aktivací airbagu je asistenční linka zavolána automaticky.
 

Komfort

Na výhody elektro vozu si velmi rychle zvyknete, oproti spalovacím motorům jsou elektromotory takřka neslyšitelné, dokonce i při podávání plného výkonu. Při jízdě je ve vozidle e-Golf velmi nízká hlučnost, a to i při jízdě dálniční rychlostí, což nebývá u konkurenčních vozů pravidlem. Zrychlení probíhá velmi svižně a bez přerušení, vůz totiž nemá žádnou převodovou skříň, při zrychlení tedy není potřeba měnit převodové stupně, a vy si tak vychutnáte příjemné zrychlení. Elektromotory obsahují oproti spalovacím motorům několikanásobně méně komponent. Proto odpadá mnoho servisních úkonů a jejich poruchovost je také o poznání nižší. Díky nízkým vibracím se ani při vyšších nájezdech nemusíte obávat rezonujících zvuků z interiéru.
 

A co zima?

V zimě musíte počítat s trochu kratším dojezdem. Je to daň za komfort, při kterém si v mrazivých dnech neodpustíme vyhřívání sedaček a vytápění kabiny. Avšak pokud je vůz vybaven tepelným čerpadlem, nemá vytápění kabiny takový vliv na celkový dojezd. E-Golf si obstojně vede i na zasněžených cestách, a však pokud chcete vyjet i do hor, je potřeba mít především i kvalitní zimní pneumatiky. V zimním období oceníte možnost plánování jízd, které nabízí infotainment ve vozidle. Jednoduše si pomocí e-Manageru navolíte, jaké dny vyrážíte a vůz vašemu plánu přizpůsobí režim nabíjení. Umožní vám také nastavit předehřátí vozu před jízdou, vůz si předehřeje energii z elektrické sítě, čímž ušetříte energii z baterii. Vy již při příchodu k vozu budete mít interiér vyhřátý na požadovanou teplotu, okna rozmražena, vše připraveno na jízdu.

 

Pokud uvažujete o koupi elektrického vozu,
využijte možnost našich testovacích jízd.

Více o e-GolfuMohlo by vás také zajímat

Nový Golf – Ideální společník na výlety
28. 06. 2017

BlogNový Golf – Ideální společník na výlety

Před nedávnem jste mohli zahlédnout čtyřkolového krasavce, Nového Golfa R-line, jak si to brázdí po silnicích Ústeckého kraje. Vyjeli jsme ho totiž provětrat po zdejší rozmanité krajině. více

Připravte své auto na zimu
19. 11. 2018

BlogPřipravte své auto na zimu

Zima klepe na dveře a řidiči by měli připravit své automobilové miláčky na tuto sezónu. více

5 důvodů proč byste měli mít nový Volkswagen T-Roc
18. 05. 2018

Blog5 důvodů proč byste měli mít nový Volkswagen T-Roc

Hledáte vůz, který bude skvělým společníkem, a se kterým zanecháte dlouhotrvající dojem? To vše a ještě mnohem více nabízí nový Volkswagen T-Roc. více