Autem roku 2018 je ŠKODA Karoq

11. 01. 2018
Anketa Auto roku 2018 zná svého vítěze. Titul získala ŠKODA Karoq, která těsně porazila stříbrné BMW 5. Bronz bere Opel Insignia, na 4. místě se umístila Kia Stinger a páté místo má Subaru Impreza.

Anketa byla vyhlášena v říjnu minulého roku, porota ukončila hlasování 22. prosince.

“Model Karoq jsme představili v loňském roce a Česko bylo prvním trhem, na kterém byla novinka uvedena. K dnešními dni už registrujeme 6101 objednávek na toto auto,” řekl generální ředitel importu Škody Luboš Vlček.

Vedle hlavní soutěže volila porota také nejzajímavější Technickou inovaci minulého roku, kterou se stala Subaru Global Platform se zcela novou konstrukcí karoserie, která významnou měrou přispívá k ovladatelnosti a stabilitě, potlačení hluku a vibrací, jízdnímu komfortu a bezpečnosti. Klíčovou roli hraje použití vysokopevnostních materiálů a technologie lisování za tepla, kdy spolu s jejich aplikací dokáže výrazně lépe ochránit posádku. Schopnost pohltit energii nárazu stoupla o 40 %.

Ekologickými vozy roku 2018 se staly elektromobily VW eGolf a Nissan Leaf.

Autem roku 2018  je ŠKODA Karoq - Auto HorejsekMohlo by vás také zajímat

ŠKODA Handy u Auto Horejsek
27. 08. 2018

Tisková zprávaŠKODA Handy u Auto Horejsek

Máte pocit, že váš život je plný překážek? Protože se chceme postarat o všechny z vás, pomáháme i osobám se sníženou pohyblivostí. Získejte ji zpět společně s námi a s novým programem ŠKODA Handy – Naplno bez bariér! více