Autem roku 2018 je ŠKODA Karoq

11. 01. 2018
Anketa Auto roku 2018 zná svého vítěze. Titul získala ŠKODA Karoq, která těsně porazila stříbrné BMW 5. Bronz bere Opel Insignia, na 4. místě se umístila Kia Stinger a páté místo má Subaru Impreza.

Anketa byla vyhlášena v říjnu minulého roku, porota ukončila hlasování 22. prosince.

“Model Karoq jsme představili v loňském roce a Česko bylo prvním trhem, na kterém byla novinka uvedena. K dnešními dni už registrujeme 6101 objednávek na toto auto,” řekl generální ředitel importu Škody Luboš Vlček.

Vedle hlavní soutěže volila porota také nejzajímavější Technickou inovaci minulého roku, kterou se stala Subaru Global Platform se zcela novou konstrukcí karoserie, která významnou měrou přispívá k ovladatelnosti a stabilitě, potlačení hluku a vibrací, jízdnímu komfortu a bezpečnosti. Klíčovou roli hraje použití vysokopevnostních materiálů a technologie lisování za tepla, kdy spolu s jejich aplikací dokáže výrazně lépe ochránit posádku. Schopnost pohltit energii nárazu stoupla o 40 %.

Ekologickými vozy roku 2018 se staly elektromobily VW eGolf a Nissan Leaf.

Autem roku 2018  je ŠKODA Karoq - Auto HorejsekMohlo by vás také zajímat

KIA Soul EV na stupni vítězů
22. 05. 2018

Tisková zprávaKIA Soul EV na stupni vítězů

KIA Soul EV obsadila třetí místo v závodě Česká Trophy v ECO Rally v Českém Krumlově více

Kia Stinger výzvou pro Rafaela Nadala
03. 02. 2018

Tisková zprávaKia Stinger výzvou pro Rafaela Nadala

Nový sportovní sedan Kia Stinger s karoserií fastback je všeobecně chválen pro jeho jízdní schopnosti, kultivovanost, jízdu, design a handling – a nyní i pro schopnost probouzet řidičovy emoce. více

Kia Rio GT-Line míří do Evropy
02. 02. 2018

Tisková zprávaKia Rio GT-Line míří do Evropy

Kia odhalila první snímky nové sportovní varianty Rio GT-Line, která se veřejnosti poprvé představí v rámci Ženevského autosalonu 2018. více