Model vozu Kia EV6 ze 350 tisíc kostiček LEGO®
Model vozu Kia EV6 ze 350 tisíc kostiček LEGO®

,Brick To The Future‘: Model vozu Kia EV6 ze 350 tisíc kostiček LEGO®

  • Model vozu EV6 s označením ‚Brick To The Future‘ (Kostička na cestě k budoucnosti) byl zhotoven výhradně z kostiček LEGO® s cílem symbolizovat skutečnost, že budoucnost trvale udržitelné mobility stavíme ‚dílek po dílku‘.
  • Stavba modelu vozu EV6 v měřítku 1:1 si vyžádala přes 800 hodin práce a 350 000 kostiček LEGO®.
  • Pro společnost Kia Italy jej vytvořila italská firma BrickVision, kterou založil certifikovaný profesionál LEGO® Riccardo Zangelmi.
  • Model ‚Brick To The Future‘ je k vidění na milánském týdnu designu 2023 a následně bude vystaven v Kia Energy House v Římě.

Kia na milánském týdnu designu (Milano Design Week 2023) vystavuje model vozu Kia EV6, postavený výlučně z kostiček stavebnice LEGO®.

Prostřednictvím modelu ‚Brick To The Future‘ Kia poukazuje na sílu inspirace a představivosti, v tomto případě pomocí kostiček z kultovní stavebnice LEGO®. Model vozu EV6 ‚Brick To The Future‘ je ukázkou nekonečného množství tvarů, které mohou vytvářet fanoušci všeho věku, a symbolizuje novou inspirující cestu Kia k trvale udržitelné mobilitě.

Vyhrazený elektromobil Kia EV6, nejvíce revoluční a nejoceňovanější model Kia všech dob, je postaven na vlastní stavebnicové architektuře Kia a prakticky dokládá posun značky Kia směrem k elektrifikaci.

Model v měřítku 1:1 (4 695 x 1 890 x 1 550 mm) byl vyroben ze 350 000 kostiček LEGO®, z nichž každá akcentuje smělý a inspirující design vozu EV6, ale současně též poukazuje na skutečnost, že budoucnost trvale udržitelné mobility staví značka Kia ‚dílek po dílku‘. Pozoruhodný model zachovává komplikované detaily designu a jedinečnou osobnost EV6.

Dílo podle zadání společnosti Kia Italy si vyžádalo přes 800 hodin práce firmy BrickVision z italské provincie Reggio Emilia. BrickVision založil Riccardo Zangelmi, který je prvním a jediným certifikovaným profesionálem LEGO® v Itálii. Zangelmimu se podařilo proměnit svoji vášeň pro stavebnice LEGO®, kterou má již od dětských let, v úspěšné podnikání. Při práci na modelu EV6 ‚Brick To The Future‘ strávil Zangelmiho tým čtyři měsíce projektováním, a přišel dokonce s funkčním systémem osvětlení, aby mimořádně markantní charakter světel EV6 zůstával vidět ze všech úhlů.

Celý postup sestavování byl zdokumentován ve videu, které je možné zhlédnout na kanálu společnosti Kia Italy na portálu YouTube. Film ilustruje různé fáze projektu, od prvotního konceptu přes realizaci až po konečnou prezentaci. Video dokumentuje vzrušující cestu, vzbuzuje zvědavost a úžas nad kreativním a konstruktivním zpracováním, ve shodě s cestou, kterou zahájila samotná značka Kia v roce 2021 prostřednictvím svého strategického ‚Plánu S‘. Kia v rámci Plánu S rozšiřuje svůj tradiční obchodní model s cílem stát se poskytovatelem skutečné trvale udržitelné mobility.

Kia EV6 z roku 2021 je prvním z 15 čistě elektrických modelů, které Kia plánuje do roku 2027 v globálním měřítku představit. K vozu postaveném na revoluční podvozkové platformě E-GMP (Electric Global Modular Platform) se brzy připojí futuristické SUV EV9 se třemi řadami sedadel, vyvíjené za použití stejných technologií a nabízející čistě elektrické cestování spojené s dostatkem místa až pro sedm členů posádky.

Model ‚Brick To The Future‘ je k vidění od 17. do 23. dubna během milánského týdne designu 2023 (Milan Design Week 2023) a následně se bude vystaven v Kia Energy House v Římě.

kia ev6 z lega 01 800 kia ev6 z lega 02 800

kia ev6 z lega 03 800