KIA - ocenění GOOD DESIGN Awards
KIA - ocenění GOOD DESIGN Awards

Kia získává ocenění GOOD DESIGN Awards za model Kia Niro, Concept EV9, systémy palubního infotainmentu EV a Magenta Design

Značka Kia získala čtyři prestižní ocenění v kategorii ‚Doprava‘ soutěžního klání GOOD DESIGN Awards 2022, konkrétně za model Niro, koncepční model Concept EV9 a systémy palubního infotainmentu EV a Magenta Design.

Zbrusu nová Kia Niro zaujme smělým a dynamickým designem, jenž byl inspirován oceňovanou designovou filozofií ‚Spojené protiklady‘ značky Kia – konkrétně pak pilířem ‚Radost z rozumu‘ (Joy for Reason). Provedení se inspiruje světem přírody, zatímco volba barev, materiálů a povrchových úprav si klade za cíl dokonale vyvážit ekologicky zodpovědný přístup značky Kia k mobilitě s futuristicky zaměřeným ztvárněním osobního vozidla.

Koncepční model Kia Concept EV9 zhmotňuje zasazení značky o řešení trvale udržitelné mobility, které firma nedávno představila formou vlastní vize budoucnosti na digitální prezentaci ,Strategický plán uhlíkové neutrality´. Design přelomového koncepčního vozidla se inspiroval světem přírody a prakticky využívá zušlechtěné recyklované materiály původem z odpadu, jenž byl zachycen a odstraněn z křehkého mořského ekosystému.

Systémy palubního infotainmentu Kia EV a Kia Magenta Design, speciálně upravené pro potřeby elektromobilů, jsou postaveny na grafickém uživatelském rozhraní s podmanivým motivem papíru. Obecný designový motiv se inspiroval jemným a měkkým charakterem papíru, hladce začleněném do zakřiveného panoramatického displeje; k prezentaci grafiky ve vysokém rozlišení jsou použity základní barvy v zeleném a fialovém odstínu.

Oceňované produkty a softwarové systémy Kia potvrzují nepolevující zasazení značky Kia urychlit svoji proměnu v poskytovatele řešení trvale udržitelné mobility v souladu s firemním sloganem ‚Movement that inspires‘.

„Jménem celého týmu návrhářů Kia mohu vyjádřit nadšení ze zisku ocenění GOOD DESIGN Awards pro Kia Niro a Kia Concept EV9, jakož i náš softwarový systém,“ komentoval Karim Habib, viceprezident a vedoucí globálního návrhářského centra Kia (Kia Design Center). „Všechna naše globální studia se neustále snaží vytvářet nové smysluplné návrhy ke zlepšení života našich uživatelů, přičemž uznání těchto snah od organizace s tak bohatou historií, zkušenostmi a tradicemi, jakou je Chicago Athenaeum, je oceněním samo o sobě,“ doplnil.

Program GOOD DESIGN Awards, který letos slaví již 72. výročí existence, je jednou z nejstarších návrhářských soutěží na světě. V rámci uvedeného programu se každoročně vybírají ty nejlepší z nejlepších produktových návrhů a grafických výtvorů, které nastolily nový směr inovací a posunuly hranice konkurenceschopných produktů na celosvětovém trhu.

kia oceneni good design awards 01 kia oceneni good design awards 02

kia oceneni good design awards 03 kia oceneni good design awards 04