KIA Sportage
KIA Sportage

Kia Sportage oceněna ve Španělsku a Řecku

  • Kompaktní SUV triumfuje ve španělské anketě "Auto roku 2023" a "Auto roku pro Řecko"

Pátá generace modelu Kia Sportage byla v uplynulých dnech vyhlášena 'Autem roku' na dvou samostatných evropských ceremoniálech. Kompaktní SUV značky Kia završilo velmi úspěšný rok vítězstvím ve španělské anketě "Auto roku 2023 ABC" a také v soutěži "Auto roku pro Řecko".

Je to vůbec poprvé, co si Kia odnesla španělskou trofej ABC Car of the Year. Ocenění ABC Car of the Year, o kterém rozhoduje 34 uznávaných automobilových novinářů a předplatitelů a čtenářů časopisu ABC, je nejprestižnějším oceněním automobilového průmyslu ve Španělsku. Ocenění je součástí širšího příběhu úspěchu modelu Sportage ve Španělsku, kde se ho prodalo více než 160 000 kusů a kde zůstává nejprodávanějším modelem značky Kia již deset let.

Ocenění završuje pozoruhodný měsíc pro model Kia Sportage, neboť přichází jen několik dní poté, co SUV získalo ocenění "Auto roku pro Řecko". Uděluje ji institut Car of the Year for Greece a rozhoduje o ní porota složená z 25 novinářů z předních odborných médií.

Sportage porotu zaujala kombinací vyspělých inovací a prvků souvisejících s bezpečností a moderními technologiemi. Oceněno bylo inteligentní uspořádání interiéru a nízkou ekologická zátěž díky nabídce elektrifikovaných pohonů HEV a PHEV.

Začátkem letošního roku zvítězila Kia Sportage v kategorii "Rodinné SUV" v prestižní soutěži Women's World Car of the Year. Prestižní ocenění ji udělil tým 56 motoristických novinářek ze 40 zemí na pěti kontinentech.

V červenci získala KIA Sportage maximální pětihvězdičkové hodnocení od Euro NCAP, předního evropského nezávislého programu hodnocení bezpečnosti.