Johna Buckinghama - vedoucí skupiny Kia Next design
Johna Buckinghama - vedoucí skupiny Kia Next design

Kia posiluje designový tým jmenováním Johna Buckinghama vedoucím skupiny Kia Next Design Exterior Group

  • Buckingham, bude odpovídat za vnější design nadcházejících modelů Kia
  • Cílem designové filozofie Kia ‚Spojené protiklady‘je kráčet v čele mobility budoucnosti a definovat progresivní přístup k formě a funkci.
  • Buckingham, jenž se své nové role ujal 1. června, přináší přes 18 let zkušeností s navrhováním luxusních a čistě elektrických vozidel.

Kia dnes oznámila jmenování Johna Buckinghama vedoucím skupiny Kia Next Design Exterior Group, a to s účinností od 1. června letošního roku.

Kia nadále posiluje své schopnosti na poli designu v souladu se snahou chopit se vedoucí role v oblasti mobility budoucnosti a stavět na zákaznicky úspěšném portfoliu elektromobilů. John Buckingham se ujímá role vedoucího skupiny Kia Next Design Exterior Group, aby podpořil smělé ambice značky na poli designu. Ve své nové pozici bude dohlížet na vnější design vozů Kia.

Prostřednictvím své designové filozofie ‚Spojené protiklady‘ chce Kia hrát vedoucí roli v utváření budoucnosti mobility. Karim Habib, výkonný viceprezident a vedoucí globálního návrhářského centra Kia (Kia Design Center), za tímto účelem prosadil pokrokovou a proaktivní organizační kulturu ke zplnomocnění návrhářů značky.

„Kia se dále mění směrem k trvale udržitelné mobilitě a stává se ctižádostivou značkou, a proto jsem nesmírně rád, že mohu v návrhářském centru Kia Global Design Center uvítat Johna Buckinghama. Jeho pozoruhodný talent a kreativita bude pro náš tým velkou posilou,“ uvedl Karim Habib, výkonný viceprezident a vedoucí Kia Global Design Center.

Kia úspěšně udává tón na trhu elektromobilů se svými konkurenceschopnými modely, jako jsou EV6 a EV9, které se pyšní pokrokovým designem. Značka tak vyvíjí nemalé úsilí inovovat a reagovat na rychle se měnící tržní prostředí posilováním například tím, že nabírá talenty zvenčí. John Buckingham, jenž disponuje nejrůznějšími zkušenostmi u prémiových značek i ve start-upu, bude pro pokrokový design organizace Kia Global Design Center stěžejním přínosem.

Buckingham bude určovat budoucí směr vnějšího designu a procesů Kia v rámci naplňování cíle značky, kterým je nastolovat klíčové designové normy v rámci globálního automobilového průmyslu. Buckingham díky svým bohatým zkušenostem s navrhováním elektromobilů dokáže výrazně přispět k designu exteriérů příští generace vozů Kia včetně všech elektrických modelů.

„Je to pro mne velká pocta a zároveň radost, že se stávám členem Kia Next Design Exterior Group. Těším se na spolupráci s nesmírně talentovaným návrhářským týmem, kdy budeme dále určovat pokrokovou designovou filozofii ‚Spojené protiklady‘ a aplikovat tento přístup značky na exteriéry vozů Kia nové generace. Společně budeme stavět na dnešních pozoruhodných produktech a pracovat na nové generaci designového vyjádření,“ uvedl John Buckingham, vedoucí skupiny Kia Next Design Exterior Group.

Buckingham je ve světovém automobilovém průmyslu uznávaným talentem. Před nástupem do Kia zastával vedoucí návrhářské pozice u několika značek luxusních vozů včetně Bentley Motors, BMW a Faraday Future. Ve společnosti Faraday Future odpovídal za finální vývoj vlajkového elektromobilu FF91 a jeho uvádění na trh, jakož i vedení designu budoucích modelů této značky.

Kariéry
John Buckingham, vedoucí skupiny Kia Next Design Exterior Group

  • 2023 ~: Kia Corporation, vedoucí skupiny Kia Next Design Exterior Group
  • 2022 ~ 2023: Faraday Future, Senior Automotive Manager
  • 2018 ~ 2021: Bentley Motors, Exterior Design Manager Advanced a Bespoke
  • 2012 ~ 2018: BMW Designworks USA, kreativní ředitel
  • 2005 ~ 2011: BMW Group Design, návrhář exteriérů
  • 2005: Titul BA v oboru Automotive Design, Coventry University