KIA - organizace Seniorem s radostí
KIA - organizace Seniorem s radostí

Kia pokračuje v poskytování mobility pro organizaci Seniorem s radostí

  • Kia navazuje na celorepublikovou pomoc občanům z dubna 2020
  • Prodloužení partnerství s neziskovou organizací Seniorem s radostí a zapůjčení 3 vozů Stonic
  • Zajištění transportu seniorů v rámci očkování proti COVID-19

Společnost KIA MOTORS CZECH setrvává prostřednictvím svého autorizovaného dealera Auto Jeremiášova, s.r.o. v pozici výhradního poskytovatele mobility pro neziskovou organizaci Seniorem s radostí. Spolupráce, která začala v době první vlny pandemie koronaviru, v dubnu 2020, nyní přirozeně vyústila v prodloužení partnerství a zapůjčení tří vozů Kia Stonic. Modely nově slouží k převozu seniorů na očkování proti onemocnění COVID-19 v nejvíce postižených oblastech republiky. Značka Kia zapůjčila organizaci od začátku spolupráce celkem 16 vozů, kdy zajišťovala spolu s dobrovolníky rozvoz ochranných roušek, respirátorů a obědů.

Dobrovolníci organizace vozili v průběhu celého roku 2020 seniory k lékařům, odborníky a pracovníky organizace potom na jednání o vývoji nového portálu SuperHero Senior, který zajistí technologickou péči a socializaci pro seniory. Díky aplikaci bude organizace schopná pomoci ne desítkám, ale stovkám tisíc seniorů ročně a zajistí jim tak potřebnou aktivizaci a komunikaci i z bezpečí domova.

Spojení značky Kia a Seniorem s radostí bylo v průběhu léta ověnčeno také uspořádáním veřejného letního autokina s názvem ‚Vezmi babi do kina!‘ v Praze a Brně, jejichž výtěžek byl využit k pořádání aktivizačních cvičebních a vzdělávacích kurzů v domovech pro seniory.

„V reakci na současnou zcela nepředvídatelnou situaci, se naše společnost rozhodla spolupráci přirozeně prodloužit a zajistit kontinuální mobilitu dobrovolníkům z organizace Seniorem s radostí i v letošním roce. Stále totiž chceme být jistotou, na kterou se může nejohroženější skupina obyvatel, spolehnout. Poskytnuté modely Stonic mají mimo jiné vyvýšenou polohu k sezení, a jsou tak vhodným prostředkem k přepravě seniorů do očkovacích center a jiných pro ně nezbytných destinací,“ komentuje Kateřina Vaňková Jouglíčková, PR & Corporate Events Manager společnosti KIA MOTORS CZECH.

Spolek Seniorem s radostí se v současné chvíli potýká s prudkým úbytkem dobrovolníků. Z původních 12 tisíc, kteří aktivně pomáhali během první vlny pandemie, se během léta jejich počet snížil na 6 tisíc a nyní aktivní pomoc seniorům nabízí jen přibližně pětset. Úbytek pomocných rukou je způsoben ve většině případů ztrátou zaměstnání a zvýšenou obavou z nákazy nakažlivější britskou mutací viru. „Vzhledem k aktuální situaci jsme rozvozy potravin, léků a ochranných pomůcek snížili na minimum a obstaráváme pouze jednotky až desítky seniorů týdně. Mnohem více se zaměřujeme na bezpečnou formu pomoci prostřednictvím aplikace SuperHero Senior a spolupráci s platformou pomuzeme.si. Senioři si aplikaci mohou spustit v mobilu, na počítači, i v televizi,“ vysvětluje Jana Najbrtová, zakladatelka organizace Seniorem s radostí, a dodává, že „vozy Kia rozvážíme na očkování zhruba 5 seniorů týdně.” Portál SuperHero Senior, jehož plná verze je již spuštěna, spojuje seniory s konkrétními dobrovolníky napřímo a díky tomu ohrožené skupině nabízí přímou pomoc a aktivizaci, anebo jen možnost bezprostřední komunikace mezi oběma stranami.

Na letošní rok má značka Kia se Seniorem s radostí v plánu, v závislosti na vývoji pandemie, spolupráci dále prohlubovat. „Určitě bychom rádi zopakovali loňský úspěšný, generace spojující, koncept letního autokina a také plánujeme uspořádat společný projekt se zaměřením na vzdělávání řidičů seniorů s celoživotními zkušenostmi s důrazem na bezpečnost silničního provozu, který v loňském roce překazila druhá vlna pandemie“, dodává Kateřina Vaňková Jouglíčková.