Kia Niro
Kia Niro

Kia Niro je Světovým ženským autem roku 2023

  • 63 motoristických novinářek ze 43 zemí napříč pěti kontinenty zvolilo kompaktní crossover Kia Niro "Nejlepším autem světa pro rok 2023".
  • Elektrifikovaná rodina Niro hraje důležitou roli ve strategii udržitelnosti značky Kia.

Zatímco v porotách většiny automobilových soutěží stále převažují muži, v soutěži "Světové ženské auto roku" hlasují výhradně motoristické novinářky pro novinky na mezinárodním automobilovém trhu. Letos se "WWCOTY" udělovaly již potřinácté a mezi vítěznými modely je opět značka Kia: 63 novinářek ze 43 zemí světa, jediná čistě ženská porota složená z automobilových odbornic, vybrala jako Světové ženské auto roku model Kia Niro.

Již v polovině února zvítězila Kia Niro jako "Nejlepší městský model" mezi 59 kandidáty a dostala se do finále soutěže WWCOTY. Porota ve svém prohlášení zdůraznila, že kompaktní crossover značky Kia je prostorný, praktický, bezpečný a pohodlný při řízení. Pozitivně byla hodnocena také široká nabídka ekologických pohonných jednotek a velmi nízká spotřeba paliva a energie.

Niro druhé generace posbíralo již několik významných ocenění, jako např. Zlatý volant v kategorii ‚kompaktní SUV‘ nebo první místo mezi mainstreamovými vozy soutěže J.D. Power 2022 zaměřené na zákaznické zkušenosti s elektromobily. Uvedený model se dále probojoval do užšího výběru soutěže Světové auto roku 2023.

Hlasování bylo ověřeno společností Grant Thornton z aucklandského zastoupení na Novém Zélandu. Tato auditorská společnost potvrzuje výsledky soutěže WWCOTY již od jejího vzniku v roce 2009.