Kia na Goodwoodském festivalu
Kia na Goodwoodském festivalu

Kia EV9 debutovala na Goodwoodském festivalu rychlosti

Po květnovém statickém odhalení ve Frankfurtu byl model EV9 předveden všem návštěvníkům a fanouškům ikonických vozů. Čtyřdenní letní akci od 13. do 16. července navštívilo okolo 200,000 lidí, přičemž další miliony ji sledovali v celosvětovém vysílání.

Zbrusu nové elektrické SUV EV9, které je vlajkovou lodí značky Kia, bylo předvedeno na prestižních závodech do kopce. Profesionální jezdkyně Jade Paveley s ním několikrát během víkendové akce závodila do proslulého kopce dlouhého 1,86 km. Mezi jednotlivými jízdami byla EV9 vystavena v padoku First Glance a také v sekci „Electric Avenue", kde byl model prezentován automobilovým nadšencům letošního Goodwoodu.

Goodwoodský festival rychlosti je světově největší akce svého druhu, která oslavuje vše, co je v automobilovém průmyslu strhující a inovativní. Každé léto se ho účastní vystavovatelé, výrobci, novináři i nadšenci.

Goodwoodský festival – největší automobilová „zahradní slavnost“ na světě

Akce se koná v úchvatném prostředí usedlosti Goodwood House v jižní Anglii a světově proslulé značky na ní odhalují nové modely. Festival je známý zajímavým předváděním vozidel z celé historie motorismu a motoristického sportu – a za jejich volanty sedí jedni z nejlepších jezdců. V letošním roce oslavil Goodwoodský festival 30 let svého trvání, což byla skvělá příležitost pro představení nové vlajkové lodě společnosti Kia, elektrického SUV EV9, evropskému publiku.

Model Kia EV9 – konstruovaný pro moderní životní styl v elektrifikované éře

Nová Kia EV9 je elektrické SUV konstruované pro moderní životní styl v elektrifikované éře. Jedná se o první elektrické SUV značky Kia se třemi řadami sedadel. Vyznačuje se prostorností a odolností a je propracované a technologicky vyspělé. K dispozici bude v šesti- a sedmimístné verzi. EV9 nabízí dojezd až 541 kilometrů (kombinovaný cyklus WLTP) a pyšní se výkonnou 800V technologií dobíjení, díky které získá na rychlodobíjecích stanicích dojezd až 239 kilometrů za pouhých 15 minut.

Kia EV9 patří k několika novým modelům zařazeným do středně- až dlouhodobého elektrifikačního „Plánu S“ společnosti Kia, v jehož rámci bude do roku 2027 uvedeno na světový trh 15 elektromobilů.