Kia EV9 absolvuje finální technické zkoušky před světovou premiérou v roce 2023

  • Příští čistý elektromobil Kia EV9 z kategorie SUV absolvuje zevrubné finální zkoušky
  • Světová premiéra modelu Kia EV9 naplánována na první čtvrtletí roku 2023
  • Model navržený a zkonstruovaný s cílem proměnit segment velkých elektrických SUV
  • Nový vlajkový model EV9 vystaven veškeré myslitelné zátěži na obtížném mixu testovacích tratí, silnic a povrchů

Kia odhalila podrobnosti náročného programu finálních zkoušek modelu Kia EV9 před jeho světovou premiérou v roce 2023. Čistě elektrická Kia EV9 převezme roli vlajkového modelu značky, přinese revoluční změny v segmentu velkých elektrických SUV, urychlí proměnu značky Kia a potvrdí její vedoucí postavení na poli udržitelné elektrické mobility.

Vývoj EV9 běží již 44 měsíců s cílem nastolit nová měřítka v oblasti designu, jízdních schopností, dojezdu, jízdní dynamiky, technologií a pohodlí. Model je proto po všech stránkách podrobován těm nejnáročnějším zkouškám v globálním vývojovém centru R&D v korejském Namyangu.

Kia EV9 musí v rámci finálních zkoušek splnit požadavky náročného ověřovacího programu na úseku pro testování stoupavosti vozů s pohonem 4WD, na terénních tratích i v hlubokých brodech, aby garantovala maximální spolehlivost za těch nejnáročnějších podmínek. Jízdní vlastnosti EV9 a jeho schopnosti držet stopu jsou podrobovány nejpřísnějšímu dohledu na rychlých úsecích, při testování handlingu i na tratích s nízkou přilnavostí. Konstruktéři Kia dále na nemilosrdných kočičích hlavách v Belgii ověřují jízdní pohodlí a kvalitu dílenského zpracování EV9 na tom nejnáročnějším povrchu. Vedle zkušebního programu v centru R&D v Namyangu bylo EV9 stejně jako všechny modely Kia podrobeno sestavě zkoušek na nejrůznějších místech po celém světě.

Možnou podobu nejnovějšího vlajkového modelu prezentovala Kia v podobě studie Kia Concept EV9, odhalené vloni celému světu na přehlídce AutoMobility LA v Los Angeles. Sériový model EV9, zhmotňující nový průkopnický designový jazyk ‚Spojené protiklady‘ značky Kia, bude představovat samotný vrchol možností na poli SUV. Kia EV9, postavená na vyspělé podvozkové platformě E-GMP (Electric Global Modular Platform) značky Kia, uvede novou epochu důmyslné hi-tech udržitelné mobility.

Kia EV9 se představí v prvním čtvrtletí 2023, a bude tak následovat průkopnický čistě elektrický model EV6, kterému se dostalo pochvalného uznání od mnoha kritiků, včetně vysoce prestižního vítězství v anketě evropské Auto roku 2022.

kia ev9 finalni technicke zkousky 01 kia ev9 finalni technicke zkousky 02

kia ev9 finalni technicke zkousky 03 kia ev9 finalni technicke zkousky 04