KIA EV6 GT
KIA EV6 GT

KIA EV6 GT držitelem titulu Sportovní auto roku 2023

  • Nejvýkonnější model značky KIA oceněný v kategorii Sportovní auto roku 2023 "World Performace Car 2023"
  • Vysoce výkonný elektromobil (430 kW/585 k) kombinuje maximální dynamiku (0-100 km/h za 3,5 s) se schopností dojezdu na dlouhé vzdálenosti, prostorným interiérem a propracovaným designem

Na začátku mezinárodního autosalonu v New Yorku byli vyhlášeni vítězové letošního ročníku World Car Awards. Stočlenná porota složená z renomovaných automobilových novinářů z 32 zemí vybrala jako Sportovní auto roku 2023 (World Performance Car 2023) model KIA EV6 GT.

Porota hodnotila širokou škálu novinek z celého světa, včetně mnoha vozů od zavedených prémiových výrobců. Vynikající výsledky modelů KIA potvrzují odhodlání značky vyvíjet inovativní řešení mobility ve prospěch společnosti s jejím sloganem "Movement That Inspires".

"Toto uznání porotců World Car Awards je pro nás velkou ctí," řekl Ho Sung Song, prezident a generální ředitel společnosti KIA Corporation. "Vzhledem k tomu, že se snažíme rozvíjet značku KIA jako globálního lídra v oblasti řešení udržitelné mobility, nenecháváme kámen na kameni při vytváření vozidel, která jsou výjimečně praktická a zároveň inspirují zákazníky svou vynalézavostí, technologiemi a designem. Současná ocenění jsou dalším potvrzením úspěchu naší strategie."

KIA EV6 GT navazuje na mnohokrát oceněný elektrický crossover KIA EV6, který byl mimo jiné vyhlášen Evropským autem roku 2022 a Severoamerickým užitkovým vozem roku 2023. EV6 GT mobilizuje 430 kW (585 k), zrychluje z nuly na 100 km/h za 3,5 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 260 km/h. Tento výkon spolu s vlastnostmi pro dlouhé dojezdy, prostorným interiérem a propracovaným designem umožnil špičkovému sportovci značky KIA zvítězit v silné konkurenci tradičnějších sportovních vozů s benzinovým motorem.