KIA Dealer Awards 2022
KIA Dealer Awards 2022

Kia Dealer Awards 2022: Kia ocenila nejlepší dealery v České republice

  • Ocenění udělena v šesti kategoriích.
  • Pět vyznamenání udělilo tuzemské zastoupení značky Kia; jedno globální centrála Kia Corporation v Soulu.
  • Nejlepším dealerem roku 2022 se stala společnost UNIKOM, a.s.

Společnost Kia Czech vyhlásila během lednového Výročního setkání dealerů Kia 2023 výsledky cen Kia Dealer Awards 2022 udělované nejlepším dealerům Kia v České republice za rok 2022. Ocenění se rozdávaly v kategoriích Nejlepší prodejce, Nejlepší servis, Kia Finance, Nejlepší inovace a Nejlepší dealer, přičemž posledně jmenovaná cena je určena absolutnímu vítězi dle výsledků všech předchozích kategorií. Speciální ocenění European Kia Dealer of the Year 2023 pak udělila přímo globální centrála značky Kia v korejském Soulu, společnost Kia Corporation. Během slavnostního večera obdrželi zvláštní poděkování také tři obchodní partneři za 20 let partnerství se značkou Kia.

Letošní udílení cen Kia Dealer Awards 2022 opanovala společnost UNIKOM, a.s., která získala mimo jiné prvenství v kategorii Nejlepší prodejce a dvě třetí místa v kategoriích Nejlepší inovace a Kia Finance. Díky těmto dílčím výsledkům si společnost UNIKOM, a.s. právem odnesla hlavní cenu Nejlepší dealer Kia za rok 2022. Stejné ocenění získala tato společnost již v loňském roce. „Náš kutnohorský dealer UNIKOM, a.s. dlouhodobě patří k nejlepším autorizovaným dealerům značky Kia v České republice. Vysokých kvalit dosahuje ve všech oblastech, od prodejního nasazení, přes proaktivní přístup k novým technologiím a trendům, až po poprodejní servis a péči o zákazníky,“ říká Arnošt Barna, generální ředitel společnosti Kia Czech.

Vynikající výsledek zaznamenala také společnost AUTO Hlaváček, a.s., která jako první dealer Kia v České republice obdržela ocenění European Kia Dealer of the Year 2023, jež uděluje přímo globální centrála značky Kia sídlící v Soulu za příkladnou spolupráci ve všech oblastech a je uvedením vítězného dealera do pomyslné síně slávy. Samotné ocenění je poděkováním za výjimečný přínos k budování značky ve svěřeném regionu.

V rámci slavnostního večera u příležitosti Výročního setkání dealerů Kia 2023 byl předán hodnotný dar společnostem AUTOKOM spol. s.r.o., ASAS s.r.o. a Auta s.r.o. jako zvláštní poděkování za 20 let spolupráce se společností Kia Czech na tuzemském trhu.

NEJLEPŠÍ DEALER za rok 2022 – UNIKOM, a.s.

Absolutním vítězem ankety Kia Dealer Awards za uplynulý rok se stává společnost s nejlepšími výsledky napříč všemi hodnocenými oblastmi, především se jedná o výkon dealera na poli prodeje, servisu a zákaznické spokojenosti.

NEJLEPŠÍ INOVACE za rok 2022 – HS Auto Staněk s.r.o.

O udělení tohoto nového ocenění rozhodují úspěchy dealera v prodeji čistě elektrických vozů a proaktivní přístup k novým technologiím a trendům.

NEJLEPŠÍ PRODEJCE za rok 2022 – UNIKOM, a.s.

Vítězem v této kategorii se stává dealer s nejlepším hodnocením v rámci prodeje vozů v kombinaci s průběžným plněním dealerského plánu. Součástí hodnotících kritérií je ale také úroveň spokojenosti zákazníků a celkový přístup dealera k prodeji.

NEJLEPŠÍ SERVIS za rok 2022 – Autosalon Klokočka Beta s.r.o.

Vyznamenání získává dealer za největší přínos v servisních oblastech. Konkrétně se jedná o spokojenost zákazníků se servisem, řádné plnění servisních svolávacích akcí a kampaní, kvalifikace servisního personálu, plnění plánu odběru náhradních dílů a využívání nástroje My Service.

KIA FINANCE 2022 – ASAS s.r.o.

Ocenění Kia Finance je udělováno za nejvyšší počet uzavřených smluv na finanční produkty a současně nejvyšší dosaženou penetraci financování.

EUROPEAN KIA DEALER OF THE YEAR 2023 – AUTO Hlaváček a.s.

Toto prestižní ocenění uděluje globální centrála značky Kia, společnost Kia Corporation se sídlem v korejském Soulu. Jde o ocenění příkladné spolupráce ve všech oblastech a je uvedením vítěze do pomyslné síně slávy. Samotné ocenění je poděkováním za výjimečný přínos k budování značky Kia ve svěřeném regionu.

kia dealer awards 2022 1000