KIA Stinger Tribute
KIA Stinger Tribute

Exkluzivní edice Stinger Tribute

  • Vrcholné ztělesnění vysoce výkonného fastbacku Kia Stinger.
  • Jedinečná edice Tribute představuje vzrušující novou barvu a sportovně zaměřená vylepšení výbavy interiéru.
  • Výroba omezena na 1 000 kusů po celém světě.
  • Vysoce výkonný duch značky Kia bude pokračovat prostřednictvím uznávaných modelových řad GT.

Kia oznámila podrobnosti o novém, exkluzivním fastbacku Stinger v provedení Tribute v nejvyšší specifikaci. Edice Tribute Edition, omezená na pouhých 1 000 exemplářů po celém světě, vzdává hold vysoce výkonné vizi značky Kia a oslavuje významný přínos modelu Stinger pro značku od jeho uvedení na trh v roce 2017, v závěru výroby tohoto přelomového modelu.

Stinger Tribute Edition vychází ze specifikace Stinger GT s 3,3litrovým motorem V6 se dvěma turbodmychadly a povyšuje estetickou přitažlivost a sportovní charakter tohoto nápadného sedanu na novou úroveň. Kromě stávajícího zeleného laku Ascot Green mají zákazníci na výběr nový matně šedý odstín Moonscape. Další sofistikovanost dodává černá povrchová úprava, která zdobí elegantní kryty vnějších zpětných zrcátek, poutavé černé brzdové třmeny Brembo a sugestivní 19palcová leskle černá designová kola.

"Stinger Tribute Edition označuje důležitou kapitolu v příběhu vysoce výkonného étosu značky Kia. Je vybavena exkluzivní barvou a výbavou interiéru, které se u tohoto sedanu dosud neobjevily, a zároveň slouží jako důstojná oslava přínosu modelu Stinger pro značku Kia," řekl Chang Sung Ryu, senior viceprezident a vedoucí subdivize CX Design Purchase.

V interiéru pečlivě vybraná kolekce designových a materiálových vylepšení ještě více umocňuje sportovní atmosféru prostorné a technologiemi nabité kabiny modelu Stinger. Na zakázku vyrobená hnědá kůže Terracotta obohacuje sportovní sedadla a nadčasový půvab tohoto materiálu se rozšiřuje i na prvky, jako je volant, boční obložení dveří a kliky dveří. Designéři značky Kia použili na horní kryt konzoly a výplně dveří povrchovou úpravu s karbonovým efektem, která doplňuje nové kožené čalounění Terracotta.

Nově zavedený emblém ve tvaru vosy je elegantně zapuštěn do opěrek hlavy sedadel. Tato decentní ozdoba zároveň označuje název vozu a značí ostré reakce jeho výkonného 3,3litrového benzinového motoru V6 s dvojitým přeplňováním. Ověření exkluzivity zajišťuje aplikace očíslovaného štítku na prahu dveří na straně řidiče, který potvrzuje, že na celém světě bude vyrobeno pouze 1 000 kusů.

"Se vstupem do nového věku mobility uspokojí Kia potřeby zákazníků, kteří si chtějí užívat vyšší úrovně dynamického potěšení z jízdy, prostřednictvím vysoce výkonných elektrifikovaných modelů, jako je EV6 GT. A strategie značky nadále urychlovat vývoj inovativních elektrifikačních technologií zajistí, že se pod značkou Kia bez problémů spojí udržitelnost a vysoký výkon," dodal Chang Sung Ryu.

kia edice stinger tribute 01 kia edice stinger tribute 02