KIA dálkové aktualizace
KIA dálkové aktualizace

Dálkové aktualizace softwaru OTA pro všechny modely značky KIA

  • KIA nově zpřístupnila stahování nejnovějších funkcí infotainmentu pomocí OTA.
  • OTA přináší větší pohodlí a úsporu času zákazníkům.
  • Funkce dálkových aktualizací je dostupná pro všechna vozidla KIA od modelového roku 2022

Majitelé nejnovějších modelů KIA se již nyní mohou těšit na snazší a rychlejší stahování nejnovějších funkcí infotainmentu pomocí nové funkce vzdáleného přístupu OTA (over-the-air). Podpora funkce OTA, která jen pro všechny vozy KIA od modelového roku 2022, zajistí vzdálený přístup pro bezdrátové aktualizace systémů navigace a infotainmentu. To znamená, že kvůli aktualizaci softwaru vozidla, ta je nezbytná pro aktivaci OTA, si již zákazníci nemusí stahovat data z oficiálního aktualizačního portálu KIA Navigation Updates_CZE ani navštěvovat autorizované prodejce KIA.

Nejnovější technologie OTA je k dispozici pro všechna vozidla KIA od modelového provedení MY22 ve všech evropských zemích včetně České republiky, kde je podporováno připojení KIA Connect. Technologie zajistí snadný přístup k aktualizacím vestavěné navigace a palubní jednotky včetně řešení případných softwarových chyb. První dálková aktualizace KIA nabízí řadu konkrétních vylepšení včetně nového designového motivu ECO pro elektrické modely, jenž se zatím objevil pouze v modelu KIA EV6; dále budou k dispozici nové zvuky ze světa přírody (Sounds of Nature) a vylepšené ovládání klimatizace kabiny i sedadel.

Podpora technologie OTA znamená pro zákazníka větší pohodlí a úsporu času, neboť navigace i palubní infotainment se udržuje v aktuální stavu automaticky. To je jeden z příkladů toho, jak se KIA snaží poskytovat co nejlepší zákaznické zkušenosti s hladkou konektivitou cestou těch nejprogresivnějších technologií.

Modely značky KIA vybavené softwarem OTA v ČR:

ModelModelový rokAktuální pro modely v prodeji od (měsíc/rok)
Picanto MY22 a novější Červen 2021
Rio MY22 a novější Květen 2021
Stonic MY22 a novější Květen 2021
Ceed (HB, SW, ProCeed, XCeed) MY22 a novější Srpen 2021
Niro (HEV, PHEV, EV) MY22 a novější Červen 2022
e-Soul MY22 a novější Únor 2022
Sportage MY22 a novější Leden 2022
Sorento MY22 a novější Červen 2021
Stinger MY22 a novější Únor 2022
EV6 MY22 a novější Září 20212
EV6 GT MY22 a novější Říjen 2022